Mieszkańcy Turska doczekali się w końcu własnej świetlicy

16 lipca 2017
Publikacja: Aneta Adamczyk

Miejsce spotkań, na które czekali wszyscy mieszkańcy Turska właśnie zostało oficjalnie otwarte. Oddanie do użytku publicznego świetlicy rozpoczęło się przecięciem wstęgi przez burmistrza gminy Ciężkowice Zbigniewa Jurkiewicza, skarbnika Wojciecha Skrucha, sołtysa Kazimierza Miłkowskiego, radnego Roberta Truchana i Marię Bajorek przewodniczącą KGW. Poświęcenia budynku dokonał ksiądz Dariusz Nowak. Na uroczyste otwarcie została zaproszona cała Rada Gminy Ciężkowice, Rada Sołecka oraz wszyscy, którzy pomogli by to miejsce mogło zaistnieć. Po części oficjalnej nastąpiła krótka część artystyczna w wykonaniu młodych zdolnych mieszkańców wsi prezentujących talenty muzyczne. Wszyscy zebrani wyrażali swoje zadowolenie z faktu, że po tylu latach takie miejsce jak to w końcu powstało.

Budynek początkowo był sklepem, później domem mieszkalnym, ostatecznie został zakupiony z budżetu gminy po wycenie rzeczoznawcy za 89 tys zł. Sam zakup to jednak nie wszystko, gdyż obiekt nie był w najlepszym stanie technicznym, do stanu użyteczności doprowadzili go mieszkańcy w czynie społecznym wykonując wszystkie potrzebne prace. Powiększono salę, zmieniono położenie kuchni, wyremontowano łazienkę, a wszystko po to, by obiekt stał się funkcjonalny. Do wyposażenia świetlicy przyczynił się burmistrz gminy Ciężkowice, Andrzej Pabian oraz liczni sponsorzy i dobroczyńcy.

Na dzień dzisiejszy świetlica będzie otwierana w miarę potrzeb, stanie się miejscem spotkań KGW, zebrań wiejskich i różnych uroczystości, także program “Dom Kultury +”  będzie tam realizowany.

Maria Bajorek, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Tursku pragnie szczególnie podziękować burmistrzowi i całej Radzie Gminy Ciężkowice oraz wszystkim osobom pracującym w czynie społecznym w szczególności: Andrzejowi Gomułka, Andrzejowi Kwaśny,  Zdzisławowi Kuk i Halinie Gomułka.

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl