Miliony na projekt „Mistrzowie w zawodzie” w tuchowskim CKUiZ

04 kwietnia 2017
Publikacja: Piotr Rutka

Powiat Tarnowski otrzymał prawie 4,5 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej na projekt „Mistrzowie w zawodzie”. W jego ramach przede wszystkim przebudowane, zmodernizowane oraz wyposażone w nowoczesny sprzęt zostaną warsztaty Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie.

Wsparcie skierowane zostanie również do uczniów innych szkół zawodowych w powiecie oraz kadry nauczycielskiej przedmiotów zawodowych.

Projekt wpisuje się w strategię powiatową jeśli idzie o szkolnictwo zawodowe. Jego całkowity koszt to około 5 mln zł – Starostwo z własnych środków dokłada blisko 500 tys. zł. Oprócz tuchowskiego CKZiU obejmie on również szkoły: ZSP Ryglice, ZSP Żabno, ZSP Zakliczyn, ZSLiT Wojnicz oraz ZSOiZ Ciężkowice.

Największe jednak inwestycje przeprowadzone zostaną w tuchowskiej placówce. – Chcemy, aby powstało jedno wzorcowe centrum wszystkich specjalności, gdzie odbywać się będzie egzaminowanie, a do tego potrzebne jest odnowienie bazy dydaktycznej w Tuchowie. Pracownie, a zwłaszcza warsztaty samochodowe w Tuchowie zostaną nie tylko wyremontowane, ale także dostosowane do XXI wieku i obecnych technologii – informuje Starosta Roman Łucarz.

W Tuchowie powstanie ośrodek z bardzo nowoczesną bazą i sprzętem. Szkolenia zawodowe dla młodzieży będą prowadzone przy użyciu urządzeń z jakimi spotkają się później w zakładach pracy. Tuchów będzie zawodowym centrum edukacyjnym w regionie, zwłaszcza jeśli idzie o kształcenie w kierunku mechanik samochodowy czy mechanicznym.

W Powiecie Tarnowskim nie trzeba odbudowywać szkolnictwa zawodowego, bo ono cały czas istniało i funkcjonuje, przez lata mocno w nie inwestowano. Ale ten projekt unijny podniesie je na jeszcze wyższy poziom. Warte podkreślenia jest, że w jego ramach – oprócz unowocześnienia bazy dydaktycznej i wprowadzenia nowej oferty edukacyjnej dla młodzieży z kilku innych szkół zawodowych – dodatkowo wsparcie skierowane zostanie również do kadry nauczycielskiej przedmiotów zawodowych.

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl