Minispartakiada Wiosenna w Zespole Szkół Publicznych w Jastrzębi

12 maja 2017
Publikacja: Piotr Rutka

W ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych w środę 10 maja 2017 roku w Zespole Szkół Publicznych w Jastrzębi odbyła się Minispartakiada Wiosenna.

Na to niezwykłe wydarzenie zaproszone zostały osoby niepełnosprawne z okolicznych miejscowości, uczestnicy corocznych spotkań integracyjnych odbywających się w naszej szkole od niemal dziesięciu już lat oraz goście z Warsztatu Terapii Zajęciowej z Tarnowa i Karwodrzy wraz z opiekunami.

Mimo niesprzyjającej aury atmosfera na hali sportowej była bardzo gorąca. Uczestnicy Minispartakiady z ogromnym zaangażowaniem brali udział w konkurencjach sportowych, muzycznych i plastycznych, a wspierali ich i kibicowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.  Największym zainteresowaniem cieszyły się konkursy sportowe, m. in. rzut piłką do kosza, tor przeszkód, kręcenie hula hopem czy wyścig z woreczkiem gimnastycznym na głowie. Bardzo wyrównaną konkurencją była „Jaka to melodia?”, czyli rozpoznawanie melodii ze znanych filmów, seriali i bajek. Ponadto uczestnicy doskonale bawili się przy karaoke oraz równie chętnie wzięli udział w konkursie plastycznym. Był również czas na wspólne tańce, zabawę i pamiątkowe zdjęcia.

Chwile spędzone tego dnia w szkole były dla nas wszystkich najlepszą lekcją empatii i wrażliwości. To z pewnością jedno z tych wydarzeń z życia szkoły, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

Źródło: ZSP w Jastrzębi
Autor: Ewa Adwent-Giemza, nauczyciel ZSP w Jastrzębi

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl