SKLEP W ROŻNOWICACH

  Minispartakiada Wiosenna w Zespole Szkół Publicznych w Jastrzębi

  12 maja 2017
  Publikacja: Piotr Rutka

  W ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych w środę 10 maja 2017 roku w Zespole Szkół Publicznych w Jastrzębi odbyła się Minispartakiada Wiosenna.

  Na to niezwykłe wydarzenie zaproszone zostały osoby niepełnosprawne z okolicznych miejscowości, uczestnicy corocznych spotkań integracyjnych odbywających się w naszej szkole od niemal dziesięciu już lat oraz goście z Warsztatu Terapii Zajęciowej z Tarnowa i Karwodrzy wraz z opiekunami.

  Mimo niesprzyjającej aury atmosfera na hali sportowej była bardzo gorąca. Uczestnicy Minispartakiady z ogromnym zaangażowaniem brali udział w konkurencjach sportowych, muzycznych i plastycznych, a wspierali ich i kibicowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.  Największym zainteresowaniem cieszyły się konkursy sportowe, m. in. rzut piłką do kosza, tor przeszkód, kręcenie hula hopem czy wyścig z woreczkiem gimnastycznym na głowie. Bardzo wyrównaną konkurencją była „Jaka to melodia?”, czyli rozpoznawanie melodii ze znanych filmów, seriali i bajek. Ponadto uczestnicy doskonale bawili się przy karaoke oraz równie chętnie wzięli udział w konkursie plastycznym. Był również czas na wspólne tańce, zabawę i pamiątkowe zdjęcia.

  Chwile spędzone tego dnia w szkole były dla nas wszystkich najlepszą lekcją empatii i wrażliwości. To z pewnością jedno z tych wydarzeń z życia szkoły, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

  Źródło: ZSP w Jastrzębi
  Autor: Ewa Adwent-Giemza, nauczyciel ZSP w Jastrzębi

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl