Mistrzostwa gminy Gromnik w piłce nożnej

19 maja 2017
Publikacja: Paweł Hołda

Piłka nożna to z pewnością najbardziej popularna dyscyplina sportu wśród gier zespołowych. Dlatego wszyscy chłopcy czekają z niecierpliwością na te właśnie zawody. Gwarantuje to sporą dawkę emocji i niezapomnianych wrażeń. Niemniej jednak ten rok szkolny należy zdecydowanie do chłopców ze SP w Brzozowej, którzy wygrali większość zawodów, rozgrywanych w ramach gminnego współzawodnictwa sportowego szkół.  I emocje rzeczywiście były, ale w walce o kolejne miejsca. Tuż za Brzozową uplasowali się chłopcy z Gromnika, którzy braki związane z warunkami fizycznymi, nadrabiali umiejętnościami technicznymi.


Wśród szkół gimnazjalnych zdecydowanie najlepsi byli piłkarze z Gromnika, którzy prezentowali bardzo dojrzałą piłkę i pewnie zwyciężyli w obydwu spotkaniach.

Współzawodnictwo  gminne dobiega powoli do końca. I o ile wśród szkół gimnazjalnych sytuacja jest w miarę klarowna, to możemy być pewni, że na niższym etapie edukacyjnym emocji nie zabraknie. W tym momencie na prowadzeniu jest SP z Siemiechowa, która wyprzedza SP z Brzozowej zaledwie o 1 pkt. Tuż za nimi plasują się uczniowie z Gromnika, którzy tracą do wspomnianych szkół odpowiednio 3 i 2 pkt. To gwarantuje w dwóch ostatnich odsłonach gminnej rywalizacji (biegi drużynowe i czwórbój lekkoatletyczny) zaciętą walkę o końcowy sukces.

Szkoła Podstawowa chłopcy

  DRUŻYNA PUNKTY BRAMKI
1 Brzozowa 12 19:0
2 Gromnik 9 6:6
3 Chojnik 4 1:9
4 Siemiechów 3 3:6
5 Rzepiennik Marciszewski 1 1:9

 

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Adrian Żaba ze SP w Brzozowej.

Gimnazjum Publiczne chłopcy

  DRUŻYNA PUNKTY BRAMKI
1 Gromnik 6 8:1
2 Chojnik 3 3:5
3 Siemiechów 0 1:6

 

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Krzysztof Barnaś z GP w Gromniku.

 

Autor: Edward Cudek

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl