Młodzież zapobiega pożarom- konkurs wiedzy pożarniczej w Gromniku

07 marca 2018
Publikacja: Aneta Adamczyk

6 marca po raz kolejny w Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W tegorocznej edycji udział wzięło 28 osób, które zostały podzielone na 3 grupy wiekowe 10-13 lat, 14-16 lat i szkoły ponadgimnazjalne. Konkurs był dwuetapowy. W pierwszej pisemnej części należało się zmierzyć z pytaniami z zakresu historii  i tradycji straży pożarnej, umiejętności i przepisów dotyczących ochrony ludności, ekologii i ratownictwa, organizacji i zadań ochrony przeciwpożarowej, przyczyn oraz okoliczności powstania i rozprzestrzeniania się pożarów, organizowania i prowadzenia akcji ratowniczej w czasie pożaru, z wiedzy na temat sprzętu ratowniczo- gaśniczego, instalacji i urządzeń przeciwpożarowych, sprawdzana była także  znajomośc zasad ewakuacji i pierwszej pomocy przedmedycznej. Osoby, które uzyskały największą ilość punktów z testu zakwalifikowały się do części drugiej, w której odpowiadały przed komisją na pytania dostosowane do swojej grupy wiekowej. Uczestników oceniało jury w składzie: Czesław Cudek- komendant gminny OSP, Roman Iwaniec- komendant OSP Siemiechów, Ewelina Stefańska- naczelnik OSP Chojnik.

W ramach przeprowadzonego konkursu wyłoniono 6 osób, które wezmą udział w etapie powiatowym, a sa to: Aleksander Cudek, Alicja Kucharzyk, Anna Sikora, Anna Buratowska, Dawid Wiśniowski, Paweł Witwicki

Dla zwycięzców oraz pozostałych uczestników wójt gminy Gromnik oraz dyrektor Banku Rzemiosła w Krakowie oddział Gromnik ufundowali nagrody.

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

HITPOL
AUTO-SOPALA
Origum
Mechanika Pojazdowa u Jacka

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl