SKLEP W ROŻNOWICACH

  Młodzież zapobiega pożarom- konkurs wiedzy pożarniczej w Gromniku

  07 marca 2018
  Publikacja: Aneta Adamczyk

  6 marca po raz kolejny w Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W tegorocznej edycji udział wzięło 28 osób, które zostały podzielone na 3 grupy wiekowe 10-13 lat, 14-16 lat i szkoły ponadgimnazjalne. Konkurs był dwuetapowy. W pierwszej pisemnej części należało się zmierzyć z pytaniami z zakresu historii  i tradycji straży pożarnej, umiejętności i przepisów dotyczących ochrony ludności, ekologii i ratownictwa, organizacji i zadań ochrony przeciwpożarowej, przyczyn oraz okoliczności powstania i rozprzestrzeniania się pożarów, organizowania i prowadzenia akcji ratowniczej w czasie pożaru, z wiedzy na temat sprzętu ratowniczo- gaśniczego, instalacji i urządzeń przeciwpożarowych, sprawdzana była także  znajomośc zasad ewakuacji i pierwszej pomocy przedmedycznej. Osoby, które uzyskały największą ilość punktów z testu zakwalifikowały się do części drugiej, w której odpowiadały przed komisją na pytania dostosowane do swojej grupy wiekowej. Uczestników oceniało jury w składzie: Czesław Cudek- komendant gminny OSP, Roman Iwaniec- komendant OSP Siemiechów, Ewelina Stefańska- naczelnik OSP Chojnik.

  W ramach przeprowadzonego konkursu wyłoniono 6 osób, które wezmą udział w etapie powiatowym, a sa to: Aleksander Cudek, Alicja Kucharzyk, Anna Sikora, Anna Buratowska, Dawid Wiśniowski, Paweł Witwicki

  Dla zwycięzców oraz pozostałych uczestników wójt gminy Gromnik oraz dyrektor Banku Rzemiosła w Krakowie oddział Gromnik ufundowali nagrody.

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl