Motocyklista w Tuchowie „zarobił” 15 punktów i oddał „prawko”

25 czerwca 2019
Publikacja: REDAKCJA

Na drodze wojewódzkiej W977 z Tuchowa do Tarnowa motocyklista przewożąc pasażera w niespełna dwie minuty dopisał do swojego konta 15 punktów karnych i oddał na tegoroczne wakacje swoje prawo jazdy.

W piątek w godzinach wieczornych, policjanci tarnowskiej drogówki patrolowali ulice w Tuchowie nieoznakowanym BMW wyposażonym w wideorejestrator. Po godzinie 19, jadąc w kierunku Tarnowa zostali wyprzedzeni przez motocyklistę. Kierowca nie bardzo zważał na oznakowanie zarówno pionowe jak i poziome na drodze. Wyprzedzał w miejscu niedozwolonym, na podwójnej linii ciągłej oraz w terenie zabudowanym „gnał na swoim rumaku” z prędkością 108 km/h. Na domiar złego przewoził nieświadomego pasażera narażając go na niebezpieczeństwo. Bardzo szybko motocyklista został zatrzymany. Policjanci nałożyli na „pirata drogowego” mandat karny w wysokości 700 złotych oraz dopisali do konta 24-letniego kierowcy, mieszkańca powiatu tarnowskiego, 15 punktów karnych. Młody motocyklista stracił również na okres wakacyjny prawo jazdy, które odzyska dopiero pod koniec września.

Tarnowska policja apeluje o rozwagę i stosowanie się do oznakowani jakie obowiązują na drogach. Motocykliści natomiast muszą się liczyć, że będą poddawani częstym kontrolom na popularnych szlakach komunikacyjnych w regionie tarnowskim.

Pozostaje życzyć szerokiej drogi oraz bezpiecznego dotarcia do zamierzonego celu. 

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl