Niewybuch w Buchcicach

05 listopada 2019
Publikacja: m@c

Po raz kolejny w tym roku policjanci tarnowskiej komendy zabezpieczali niewybuch pochodzenia wojskowego. Tym razem pocisk moździerzowy został odnaleziony w kompleksie leśnym w Buchcicach.

W niedzielę (3.11.2019 r.) przed południem w lasach gminy Tuchów, mieszkaniec Buchcic odnalazł pocisk moździerzowy pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Niewybuch leżał po niewielką warstwą ziemi z dala od zabudowań mieszkalnych. Mężczyzna powiadomił dyżurnego i wskazał policjantom miejsce, w którym odnalazł niebezpieczny przedmiot. W rejon niewybuchu zostali skierowani policjanci z komisariatu w Tuchowie oraz policjanci z grupy minersko pirotechnicznej tarnowskiej komendy Policji. Ci drudzy określili niebezpieczne znalezisko jako pocisk moździerzowy, kaliber 120 mm, produkcji rosyjskiej z czasów II wojny światowej. Tuchowscy policjanci zabezpieczyli teren do czasu przyjazdów saperów z 21 Batalionu Dowodzenia z Rzeszowa. Wczoraj przed południem wojskowi wywieźli niewybuch na poligon, gdzie został on zneutralizowany.

Tarnowska Policja zwraca się ze szczególnym apelem o niepodejmowanie prób samodzielnego przenoszenia tego typu znalezisk. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. W związku z tym należy jak najszybciej powiadomić dyżurnego, a następnie policjantom wskazać miejsce odnalezienia niewybuchu.

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl