Niewybuch w powiecie tarnowskim

04 października 2019
Publikacja: m@c

Po raz kolejny w tym roku policjanci tarnowskiej komendy zabezpieczali niewybuch pochodzenia wojskowego. Tym razem pocisk moździerzowy został odnaleziony w kompleksie leśnym gminy Radłów.

We wtorek (1.10.2019 r.) w godzinach dopołudniowych w lasach gminy Radłów, podczas prac leśnych, jeden z pracowników odkopał pocisk moździerzowy pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Niewybuch leżał po niewielką warstwą ziemi z dala od zabudowań mieszkalnych. Mężczyzna powiadomił dyżurnego i wskazał policjantom miejsce, w którym odnalazł niebezpieczny przedmiot. W rejon niewybuchu zostali skierowani policjanci z komisariatu w Żabnie i zabezpieczyli teren do czasu przyjazdów saperów z 21 Batalionu Dowodzenia z Rzeszowa. Na następny dzień wojskowi wywieźli niewybuch na poligon, gdzie został on zneutralizowany.

Tarnowska Policja zwraca się ze szczególnym apelem o niepodejmowanie prób samodzielnego przenoszenia tego typu znalezisk. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. W związku z tym należy jak najszybciej powiadomić dyżurnego, a następnie policjantom wskazać miejsce odnalezienia niewybuchu.

Źródło: KMP Tarnów

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl