SKLEP W ROŻNOWICACH

  Nieźle tylko w Bogoniowicach – fatalnie w Bruśniku, czyli podsumowanie “sprawdzianu szóstoklasisty”

  24 czerwca 2013
  Publikacja: Piotr Rutka

  sp-wynikiOkręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie opublikowała niedawno wyniki sprawdzianów uczniów klas szóstych. Przeglądnęliśmy je, aby podzielić się z Państwem poniższą analizą. Niestety Gmina Ciężkowice na tle Powiatu Tarnowskiego i Województwa Małopolskiego nie wygląda najlepiej. Średnia liczba punktów ze sprawdzianu szóstoklasistów wyniosła:
  Powiat Tarnowski – 24,1 pkt.
  Województwo Małopolskie – 25,1 pkt.
  Szkoły na terenie Gminy Ciężkowice uzyskały odpowiednio:

  1. SP Bogoniowice (z filią w Kipsznej) –  26.07 pkt
  2. SP Nr 2 Jastrzębia – 23,82 pkt
  3. SP Ciężkowice – 23,48 pkt
  4. SP Pławna (niepubliczna) – 23,40 pkt
  5. SP Nr 1 Jastrzębia – 22,58 pkt
  6. SP Zborowice – 20,60 pkt
  7. SP Siekierczyna (z filią w Falkowej) – 20,56 pkt
  8. SP Kąśna Dolna – 18,60 pkt
  9. SP Bruśnik – 17,50 pkt

  Jako jedyna w Gminie Ciężkowice, Szkoła Podstawowa w Bogoniowicach “pobiła” średnią powiatową i wojewódzką, reszta szkół nie przekroczyła żadnej z nich. Szkoły Podstawowe w Bruśniku i Kąśnej Dolnej osiągnęły tym razem swój najgorszy wynik od 2002 roku. Analizując opublikowane przez OKE zestawienie, wyraźnie widać niepokojącą tendencję, która ma miejsce w Gminie Ciężkowice. Mianowicie przy systematycznie spadającej liczbie uczniów we wszystkich szkołach na terenie naszej gminy, o dziwo szóstoklasiści, zamiast coraz lepsze, uzyskują coraz gorsze wyniki na sprawdzianie umiejętności.  Czyż nie powinno być odwrotnie? Czy mniejsza liczba uczniów w klasie nie powinna skutkować lepszymi wynikami w nauce? Czy winę za ten stan rzeczy ponoszą sami uczniowie, nauczyciele, czy nieudolna reforma? O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy burmistrza Zbigniewa Jurkiewicza, który wedle przepisów prawa odpowiada za organizację oświaty w gminie. Poinformował nas, że zna wyniki, obecnie poddaje je głębokiej analizie i zapowiada wysunięcie stosownych wniosków i konsekwencji.

  …wnioskom będziemy się przyglądać, tymczasem liczymy na Państwa komentarze, a już niebawem opublikujemy analizę wyników egzaminu gimnazjalnego…

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl