“Non scholae sed Vitae discimus”. Burmistrz wyróżnił najlepszych uczniów

27 czerwca 2017
Publikacja: REDAKCJA

Mówi się, że przysłowia są mądrością narodów, gdyż w nich zawarta jest mądrość naszych przodków, którzy na podstawie długich obserwacji formułowali  istotne prawdy życiowe. Jedno ze starych łacińskich przysłów mówi, że uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia. Myślę, że świadomi tego są tegoroczni laureaci i finaliści różnych konkursów i zawodów sportowych, którzy dnia 21.06.2017r. odebrali z rąk Burmistrza Gminy Ciężkowice P. Zbigniewa Jurkiewicza listy gratulacyjne i nagrody rzeczowe. Zgodnie z regulaminem przyznawania uczniom nagród Burmistrza Gminy Ciężkowice komisja w składzie : Sekretarz Gminy Cieżkowice p. Beata Weron – Białas; Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Ciężkowicach p. Izabela Malinowska;

Dyrektor Administracji Samorządowej Placówek Oświatowych w Ciężkowicach p. Anna Zagała rozpatrzyła wnioski dyrektorów o Nagrodę Burmistrza dla uczniów wybitnie zdolnych. Burmistrz Gminy Ciężkowice p. Zbigniew Jurkiewicz przyznał następujące nagrody:

Za najwybitniejsze osiągnięcia w dziedzinie naukowej nagrodę specjalną otrzymali:

Albert Majcher – Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach:

  • Laureat Małopolskiego Konkursu Geograficznego dla Gimnazjalistów. Opiekun dydaktyczny p. Małgorzata Bajorek
  • średnia ocen – 5,27

Uczeń otrzymał laptop ufundowany przez Burmistrza Gminy Ciężkowice

Maria Trela – Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach:

  • Finalistka Małopolskiego Konkursu Geograficznego dla Gimnazjalistów. Opiekun dydaktyczny p. Małgorzata Bajorek
  • Finalistka Małopolskiego Konkursu Historycznego dla Gimnazjalistów. Opiekun dydaktyczny p. Marta Hołda
  • Finalistka etapu wojewódzkiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Opiekun dydaktyczny p. Małgorzata Bajorek
  • III miejsce w XVII Pikniku Geograficznym. Opiekun dydaktyczny P. Małgorzata Bajorek
  • średnia z egzaminu gimnazjalnego 91%
  • średnia ocen na świadectwie ukończenia szkoły – 5,44

Uczennica otrzymała tablet ufundowany przez Burmistrza Gminy Ciężkowice.

Za wybitne wyniki w nauce Nagrodę Burmistrza Gminy Ciężkowice otrzymali:

Andrzej Trela – Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach – Finalista Małopolskiego Konkursu Geograficznego dla Gimnazjalistów, Finalista etapu wojewódzkiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Opiekun dydaktyczny p. Małgorzata Bajorek.

Kamil Szydłowski – Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach – Finalista Małopolskiego Konkursu Geograficznego dla Gimnazjalistów, Finalista etapu wojewódzkiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe”, III miejsce w XVII Pikniku Geograficznym. Opiekun dydaktyczny p. Małgorzata Bajorek.

Mateusz Martyna – Szkoła Podstawowa nr 1 w Jastrzębi – Finalista Biblijnego Konkursu Tematycznego „ Z Dobrą Nowiną przez życie” dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2016/2017. Opiekun dydaktyczny ks. Jacek Drożdż.

Jakub Gaj – Szkoła Podstawowa w Ciężkowicach – Finalista Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie” dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2016/2017. Opiekun dydaktyczny ks. Paweł Śliwa.

Filip Szczepanik – Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jastrzębi – wynik z egzaminu gimnazjalnego –  91%, aktywny udział we wszystkich akcjach i imprezach organizowanych w szkole w ramach wolontariatu.

Agnieszka Szydłowska – Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach – Finalista etapu wojewódzkiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe”. Opiekun dydaktyczny p. Małgorzata Bajorek.

Natalia Kucharska – ZSP w Bruśniku – średnia ocen: 5,44; udział w projekcie „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” oraz I miejsce w III Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Kresowej w Kąśnej Dolnej. Opiekun dydaktyczny – p. Ewelina Szybilska; II miejsce w X Dziecięcym i Młodzieżowym Festiwalu Kolędowym „Kolęda hej” w Szczucinie. Opiekun Artur Hołda.

Natalia Jurkiewicz – ZSP w Bruśniku – średnia ocen: 5,44, udział w projekcie „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”.

Anna Chudzik – Gimnazjum Publiczne w ZSP im. św. Jana Kantego w Zborowicach – 5,27.

Martyna Udała – II miejsce w międzypowiatowym konkursie wiedzy historycznej w ramach IV edycji „Rozwinąć skrzydła – pamiętając o przeszłości” w Łużnej. Opiekun dydaktyczny p. Anna Średniawa

Za osiągnięcia artystyczne i kulturalne nagrodę otrzymali:

Natalia Smoszna –  ZSP w Bruśniku – II miejsce w XXII Ogólnopolskim Konkursie Koronki Klockowej w Bobowej. Opiekun dydaktyczny – p. Magdalena Madej.

Paulina Żaba – ZSP w Bruśniku – II miejsce w XXII Ogólnopolskim Konkursie Koronki Klockowej w Bobowej. Opiekun dydaktyczny – p. Magdalena Madej.

Agnieszka Pilch – Szkoła Podstawowa w Bogoniowicach z filią w Kipsznej – I miejsce w międzywojewódzkim konkursie plastycznym zorganizowanym przez Krakowski Bank Spółdzielczy; III miejsce w konkursie plastycznym „Senior bezpieczny na drodze” zorganizowanym przez Komendę Miejską Policji w Tarnowie. Opiekun dydaktyczny p. Danuta Wróbel.

Dominiaka Myśliwiec – Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach –  I miejsce w V Artystycznym Przeglądzie Lawiny Animuszu, Uczucia, Zdolności. Aplauz – Tarnów 2017. Edycja Plastyczna oraz udział w grupie Synapsy i filmie  promującym gminę Ciężkowice. Opiekun dydaktyczny p. Artur Hołda

Wiktoria Schabowska – Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach – II miejsce w międzypowiatowym konkursie literackim w ramach IV edycji przedsięwzięcia „Rozwinąć skrzydła – pamiętając o przeszłości” w Łużnej. Opiekun dydaktyczny p. Gabriela Schabowska.

Kinga Kapałka – III miejsce w Małopolskim Konkursie Literackim „ Przez porażkę do sukcesu” w Krakowie. Opiekun dydaktyczny p. Renata Gadecka.

Adam Zięcina, Fabian Hołda, Jakub Gaj – Szkoła Podstawowa w Ciężkowicach – III miejsce w Małopolskim Konkursie Piosenki Angielskiej w Miechowie. Opiekun dydaktyczny p. Aldona Król.

Chór Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach w składzie: Jakub Gaj, Roksana Hołda, Zuzanna Brotoń Weronika Dziuban, Martyna Migacz, Adam Zięcina, Maria Miłkowska, Maja Jezierska, Kinga Kapałka, Wiktoria Majcher, Aleksandra Tyka, Patrycja Baniak, Danuta Trela, Michał Drzewicz, Maciej Rutka, Łukasz Szostek, Gabriela Janas, Natalia Chrząszcz, Tomasz Postawa, Kamil Ciepielowski, Fabian Hołda, Julia Łątka, Karolina Gniadek, Zuzanna Gabor, Marcel Famuła, Aleksandra Roman, Wiktoria Zwolennik, Roksana Kapałka, Marcelina Osysko, Szymon Dziuban, Natalia Gucwa, Sylwia Łącka – GRAND PRIX w XXVIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „ Polonia Semper Fidelis” w Dębicy; I miejsce i tytuł Laureata od Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie w XII Przeglądzie Pieśni Patriotycznej „Ciebie Polsko w sercu dzisiaj noszę” w Lubniu; I miejsce i nagroda specjalna w X Dziecięcym i Młodzieżowym Festiwalu Kolędowym „Kolęda hej” w Szczucinie. Opiekun dydaktyczny p. Małgorzata Miłkowska

Za osiągnięcia sportowe nagrodę otrzymali:
Aleksandra Cygan – Szkoła Podstawowa w Bogoniowicach z filią w Kipsznej –  reprezentantka wojewódzkiej kadry MZPN w piłce nożnej, uczestnik finału Mistrzostw Polski w piłce nożnej dziewcząt, III miejsce w finale Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2016/2017 w  Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt w Nowym Sączu, I miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej dziewcząt w Tarnowie, I miejsce w mistrzostwach powiatu w halowej piłce nożnej dziewcząt w Koszycach Wielkich. Trener p. Robert Truchan

Julia Gomułka, Angelika Słowik, Aleksandra Radzik, Julia Kania, Karolina Gomułka, Natalia Gomułka
 –Szkoła Podstawowa w Bogoniowicach z filią w Kipsznej –  III miejsce w finale Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2016/2017 w  Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt w Nowym Sączu, I miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej dziewcząt w Tarnowie, I miejsce w mistrzostwach powiatu w halowej piłce nożnej dziewcząt w Koszycach Wielkich. Trener – p. Robert Truchan.

Gratulujemy  nagrodzonym osiągniętych sukcesów. Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności zdobyte podczas przygotowań konkursowych/turniejowych zostaną mądrze wykorzystane w przyszłości bowiem nie dla szkoły, lecz dla życia się uczymy. Przykładem uczennicy, której sukces edukacyjny otworzył drogę do dalszego kształcenia w prestiżowym liceum, jest Natalia Jurkiewicz z ZSP w Bruśniku, laureatka Małopolskiego Konkursu Historycznego dla Gimnazjalistów z poprzedniego roku (opiekun dydaktyczny Anna Średniawa), objęta opieką Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego, która wesprze finansowo jej edukację w Krakowie przez trzy lata liceum, gwarantując utrzymanie, podręczniki, pomoce dydaktyczne oraz kurs języka obcego.

Nie zapominajmy o roli nauczyciela – mistrza, który swoją postawą i zaangażowaniem inspiruje młodzież do pracy i działania. Gratulujemy opiekunom dydaktycznym udziału  w sukcesie swoich uczniów; odciskując pieczęć na sercach i umysłach młodych, stają się wzorem i autorytetem dla młodzieży.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Zbigniewowi Jurkiewiczowi za ufundowanie nagród rzeczowych i wycieczki a komisji za weryfikację wniosków. Jesteśmy wdzięczni Panu Burmistrzowi za wspieranie działań dydaktyczno – wychowawczych szkół i motywowanie uczniów do wysiłku, który owocuje ich wielostronnym rozwojem.

Anna Średniawa

Źródło: Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach
Tekst: Anna Średniawa

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl