Nowe ognisko koronawirusa w Tuchowie

28 lipca 2020
Publikacja: REDAKCJA
W Tuchowie doszło do nowych zakażeń koronawirusem. Wszystkie zakażone osoby miały kontakt z pracownią analityki medycznej w Centrum Zdrowia Tuchów. To kolejne ognisko koronawirusa w Tuchowie. Dwa miesiące temu koronawirus rozprzestrzenił się w klasztorze redemptorystów, a także w przyklasztornym Domu Pogodnej Jesieni.
 
Wczoraj burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek za pomocą facebooka informowała o czterech nowych zakażeniach koronawirusem w Tuchowie:

📌 Niestety nie mamy dobrych wiadomości, dzisiaj zostały potwierdzone 4 nowe przypadki zakażenia na terenie Tuchowa….

Opublikowany przez Magdę Marszałek Poniedziałek, 27 lipca 2020

 

Dzisiaj Centrum Zdrowia Tuchów zapewniło o utrzymaniu ciągłości leczenia na terenie Pogórza:

Udzielanie świadczeń medycznych Centrum Zdrowia Tuchów przebiega bez zakłóceń. Potwierdzenie wirusa SARS-CoV-2 u personelu laboratorium analitycznego nie ograniczyło porad i zabiegów realizowanych przez spółkę. Są one nadal wykonywane z zachowaniem wszystkich standardów zabezpieczeń epidemicznych – informuje CZT na swojej stronie.

Jak mówi dyrektor medyczny Centrum Zdrowia Tuchów lek. Jacek Cehak znane są już wyniki badań personelu, który bezpośrednio zajmował się pobieraniem materiału od Pacjentów. Wśród tych osób nie ma ani jednego pozytywnego przypadku.

Sześć osób, u których potwierdzono nosicielstwo wirusa pracowało na zapleczu laboratoryjnym, przy wykonywaniu badań pobranego wcześniej materiału. Obecnie osoby te przebywają w izolacji domowej. Tuchowska analityka pracuje korzystając z zasobów partnerów i podwykonawców.

Źródło: FB, CZT

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl