Nowe Prezydium Rady Miejskiej w Ciężkowicach

22 listopada 2018
Publikacja: Piotr Rutka

Dzisiaj w Ciężkowicach miała miejsce sesja inaugurująca nową kadencję Rady Miejskiej w Ciężkowicach. W trakcie jej trwania przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej wręczyła zaświadczenia o uzyskaniu mandatów nowo wybranym radnym, po czym radni złożyli ślubowanie. Następnie zaświadczenie o wyborze otrzymał burmistrz gminy Ciężkowice Zbigniew Jurkiewicz, i także złożył uroczyste ślubowanie.

Podczas sesji radni wybrali przewodniczącego Rady Miejskiej oraz dwóch zastępców. Na przewodniczącego kandydowało dwóch radnych: Robert Truchan oraz Michał Koralik. W tajnym głosowaniu, stosunkiem głosów 8 do 7, wygrał radny Michał Koralik, stając tym samym na czele Rady Miejskiej w Ciężkowicach. Na stanowiska wiceprzewodniczących Rady Miejskiej kandydowało troje radnych: Andrzej Burnus, Teresa Sławuta oraz Marek Gut. Na udział w kandydowaniu nie wyraził zgody radny Robert Truchan. W wyniku głosowania w fotelach wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Ciężkowicach zasiedli: radny Andrzej Burnus oraz radny Marek Gut. Oznacza to, że Prezydium Rady Miejskiej w Ciężkowicach nowej kadencji składa się wyłącznie z radnych startujących w wyborach samorządowych z list Prawa i Sprawiedliwości.

Kolejnym punktem obrad była obszerna informacja burmistrza o stanie gminy. Na zakończenie sesji radni ustalili wynagrodzenie burmistrza gminy Ciężkowice przyjmując stosowną uchwałę. 

Za sprawą nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym cała sesja Rady Miejskiej w Ciężkowicach była transmitowana na żywo, a w chwili obecnej jest dostępny jej zapis. Każdy z Państwa może ją w dowolnym momencie prześledzić. Stosowny link znajduje się poniższej.

Zdjęcia: YouTube

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Mechanika Pojazdowa u Jacka
HITPOL
AUTO-SOPALA

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl