Nowe radiowozy w tarnowskiej Policji

08 lutego 2018
Publikacja: Piotr Rutka

Tabor tarnowskiej Policji zasiliło siedem radiowozów, a dzisiaj odbyło się ich uroczyste poświęcenie i przekazanie kluczyków. Samochody będą wykorzystywane w służbie przez policjantów na terenie Tarnowa i powiatu tarnowskiego.

Sześć radiowozów zostało zakupionych w połowie z budżetu Policji, a w połowie z budżetu samorządów, natomiast jeden (BMW) przekazany przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie będzie na co dzień patrolował tarnowski odcinek autostrady. Samochód wyposażony w wideorejestratory jest wykorzystywany przez policjantów drogówki. Samochody marki Opel Astra trafiły już do Wydziału Ruchu Drogowego, Komisariatu Policji w Wojniczu oraz Żabnie. Nieoznakowane Kia Ceed będą wykorzystywane w pionach kryminalnych. Wszystkie radiowozy zostały poświęcone przez ks. prof. Stanisława Sojkę – Diecezjalnego Duszpasterza i Kapelana Policji.

Dziś w imieniu samorządowców głos zabrał Starosta Tarnowski – Roman Łucarz, który w swoim wystąpieniu wskazał jak ważne jest finansowe wsparcie lokalnej Policji nie tylko przy zakupie pojazdów ale również bieżących remontach, modernizacji i budowie nowych komisariatów.

Komendant Miejski Policji w Tarnowie mł. insp. Mariusz Dymura podziękował przybyłym na tę uroczystość Prezydentowi Miasta Tarnowa Romanowi Ciepieli, Starocie Tarnowskiemu Romanowi Łucarzowi, Burmistrzowi Żabna Stanisławowi Kusiorowi, Burmistrzowi Ryglic Bernardowi Karasiewiczowi, Burmistrzowi Tuchowa Adamowi Drogosiowi, Burmistrzowi Zakliczyna Dawidowi Chrobakowi, Wójtowi Lisiej Góry Arkadiuszowi Mikule, Wójtowi Skrzyszowa Marcinowi Kiwiorowi, Wójtowi Rzepiennika Strzyżewskiego Markowi Karasiowi, Wójtowi Wietrzychowic Tomaszowi Bankowi.

Na zakończenie komendant Dymura wręczył zaproszonym gościom pamiątkowe zdjęcia jak również drobne upominki zapraszając gości na ciepła kawę, przy której były omawiane bieżące sprawy dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców powiatu tarnowskiego.

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

HITPOL
Mechanika Pojazdowa u Jacka
Origum
AUTO-SOPALA

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl