Wojciech Skruch - Prawo i Sprawiedliwość

Nowe stawki za wywóz śmieci uchwalone – są podwyżki!

12 grudnia 2013
Publikacja: REDAKCJA

Dzisiaj 12 grudnia 2013 r. odbyła się XXXII sesja Rady Miejskiej w Ciężkowicach. Sesja zwołana w przyśpieszonym trybie, w gruncie rzeczy po to, aby radni mogli podjąć uchwałę w sprawie stawek za wywóz śmieci. Nie było zaskoczenia, nasze wcześniejsze doniesienia i przewidywania opisane w artykule „Znamy(?) nowe stawki za śmieci w Ciężkowicach” – okazały się trafne. Radni przegłosowali wypracowany na komisji wspólnej wariant stawek z dopłatą 50 tyś złotych ze środków budżetowych. Dla większości mieszkańców oznacza to podwyżki, jednak nie aż tak duże, jak te z pierwszej propozycji przedstawionej blisko miesiąc temu, a opisane w artykule „Szykują się podwyżki za wywóz śmieci w gminie Ciężkowice”.

Przed samym głosowaniem przewodniczący Zdzisław Szczerba zarekomendował głosowanie za przyjęciem uchwały, w podobnym tonie wypowiedział się radny Edward Kotowicz ze Zborowic, jednak losy uchwały zależały oczywiście od większości głosów. W głosowaniu uczestniczyło 15 radnych – za nowymi stawkami opowiedziało się jedenastu z nich, jeden się wstrzymał (Tomasz Tabaszewski z Ciężkowic), a trzech było przeciw (Zbigniew Jurkiewicz z Jastrzębi, Józef Miłkowski z Ciężkowic i Michał Koralik z Falkowej). Uchwała została podjęta – nowe stawki za wywóz śmieci stały się rzeczywistością, przypominamy ich wysokość:

nowe-stawki-smieci-ciezkowice

W ślad za nowymi stawkami radni uchwalili nowy wzór deklaracji śmieciowych (obowiązek ten wynika z ustawy). Tutaj nie było spornych stanowisk, radni jednogłośnie przyjęli nowy wzór deklaracji, otwartą pozostaje natomiast kwestia sposobu ich dostarczenia mieszkańcom gminy. Wiadomo, do końca roku nie pozostało wiele czasu, dlatego i na naszym portalu niebawem ukaże się możliwy do pobrania nowy wzór deklaracji.

Dzisiejsza sesja choć krótka, nie odbyła się bez interpelacji radnych i wolnych wniosków. Te punkty obrad zdominował wątek bobrów, które robią poważne szkody na terenie gminy Ciężkowice. W swoich wypowiedziach zaakcentowali to radni z Siekierczynej i Zborowic oraz sołtys z Jastrzębi. Burmistrz Zbigniew Jurkiewicz zadeklarował, iż zajmie się tą sprawą, zwrócił jednak uwagę, że kluczowy w tym przypadku jest termin ochronny bobrów.

Co ciekawe (niestety nie mamy wiedzy, czy jest to normą) radni podjęli jednomyślną decyzję o rezygnacji z diet za udział we wtorkowej uroczystej sesji Rady Miejskiej, którą relacjonowaliśmy w artykule „Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Ciężkowicach”.

W relacji z ostatniej (nie uroczystej) sesji pisaliśmy o wniosku do burmistrza ws. uzyskania i przedstawienia jasnych warunków i kosztów przyłączy do nowo wybudowanych odcinków wodociągu. Wówczas burmistrz obiecał przekazać wyczerpującą informację na ten temat po spotkaniu z prezesem spółki Dorzecze Białej. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że do spotkania z przyczyn obiektywnych nie doszło, a prezes spółki tuż po nowym roku zostanie zaproszony na jedną z komisji Rady Miejskiej i wtedy odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości. Oczywiście po tym spotkaniu, również w serwisie Pogórze24.pl pojawi się stosowna informacja. Zapraszamy!

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Mechanika Pojazdowa u Jacka
AUTO-SOPALA
Origum
HITPOL

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl