“Nówki sztuki” wozy bojowe w Siemiechowie i Rzepienniku Strzyżewskim

  29 maja 2017
  Publikacja: Aneta Adamczyk

  Od kilku dni w dwóch jednostkach OSP z terenu Pogórza, tj. w Siemiechowie i Rzepienniku Strzyżewskim stacjonują funkiel nowe wozy bojowe marki Volvo. Każdy z nich wyposażony jest w autopompę, maszt z oświetleniem LED, wyciągarkę o sile 8 ton, wszystkie mogą jednorazowo przewieźć 3000 litrów wody i 300 litrów środka pianotwórczego. Dodatkowo jednostki OSP otrzymały detektor wielogazowy, który umożliwi szybką reakcję w przypadku niebezpieczeństwa związanego z zatruciem czadem czy wybuchem gazu.

  To już trzecia tura wozów strażackich trafiła do ochotniczych straży pożarnych z Małopolski. Uroczyste przekazanie nowych wozów do jednostek OSP nastąpiło przy Amfiteatrze Letnim w Gromniku. Kluczyki do pojazdów, przedstawicielom gmin: Gromnik, Rzepiennik Strzyżewski oraz Borzęcin, Skrzyszów i Szczucin uroczyście przekazał wicemarszałek Województwa Małopolskiego dr hab. Stanisław Sorys.

  Dofinansowanie na zakup pojazdów pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 i wyniosło w sumie 11 mln złotych. Resztę dołożyły gminy. Wartość jednego samochodu to ponad 680 tysięcy złotych.

  Film nagrany przez druhów z OSP Siemiechów:

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl