Okradziony 90-latek stracił swoje oszczędności

06 maja 2020
Publikacja: 112

90-letni senior stracił swoje oszczędności. Złodzieje ukradli z jego mieszkania 7000 złotych.

W poniedziałek około godziny 19.00 dyżurny tarnowskiej komendy został powiadomiony o kradzieży gotówki. Pokrzywdzonym był 90-letni mieszkaniec Turzy. Z przekazanej policji informacji wynikało, że kradzieży dokonały cztery osoby. Senior relacjonował, że do jego domu około 13.00 przyjechały trzy kobiety i mężczyzna. Zaoferowały do sprzedaży produkty i tak zmanipulowany mężczyznę, że ten wpuścił je do domu. Starszy pan nawet nie bardzo potrafił odtworzyć, co tak właściwie się stało. Gdy fałszywi sprzedawcy opuścili jego mieszkanie, dopiero po kilku godzinach zorientował się, że został okradziony z oszczędności.

Bulwersującą prawą zajęli się policjanci z komisariatu w Ciężkowicach. Niezależnie od tego apelujemy do osób, posiadających jakiekolwiek informacje o nieznajomych poruszających się w poniedziałek w Turzy o kontakt z policjantami z Ciężkowic 14 628 23 60 lub dyżurnym tarnowskiej komendy 14 628-2900.

Tarnowscy policjanci ponawiają apel do seniorów, aby nie wpuszczali do swoim domów, ani mieszkań nieznajomych. Złodzieje i oszuści wykorzystają każdą ewentualność, aby osiągnąć zysk. Wykorzystają wszelkie sposoby, by wejść do mieszkania lub namówić do przekazania gotówki, a łatwowierni seniorzy, wyczuleni na krzywdę drugiego człowieka, oddają niejednokrotnie oszczędności swojego życia.

Co kilka tygodni tarnowscy policjanci otrzymują telefoniczne zgłoszenia o próbie wyłudzenia pieniędzy od najstarszych mieszkańców miasta oraz powiatu. Na tę chwilę są to jedynie usiłowania.

To jednak do nas należy poinformowanie osób starszych o metodach, jakimi posługują się przestępcy. Zatem porozmawiajmy ze swoimi dziadkami czy babciami i poinformujmy o takich kradzieżach i oszustwach metodą na policjanta, czy też wnuczka. Uczulmy naszych seniorów, by nie dali się zmanipulować i nie oddawali swoich oszczędności złodziejom i oszustom.

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl