Okres wielkanocny na drogach regionu tarnowskiego

23 kwietnia 2019
Publikacja: Dariusz Oleksowicz

 

Tegoroczny okres świąteczny w regionie tarnowskim to jeden wypadek, w którym ranny został motocyklista oraz sobotni karambol 7 samochodów na tarnowskim odcinku A4.

Okres Wielkiej Nocy na drogach regionu tarnowskiego to przede wszystkim sobotnia kolizja autostradowa. Tu, na 475 kilometrze drogi w kierunku Rzeszowa zderzyło siedem samochodów osobowych. Pierwszy kierowca Chryslera uderzył w tył poprzedzającego Renault Clio, co wywołało „efekt domina”, czyli najeżdżanie na siebie kolejnych samochodów.  W zdarzeniu ucierpiała pasażerka Chryslera i trójka dzieci. Co ważne po przewiezieniu do Brzeska i udzieleniu pomocy medycznej, cała czwórka mogła opuścić szpital. Pracujący na miejscu policjanci tarnowskiej drogówki przebadali wszystkich kierowców biorących w nim udział – byli trzeźwi. Utrudnienia w ruchu trwały około trzy godziny.

Do poważnego w skutkach wypadku doszło w świąteczną niedzielę. 21-letni motocyklista na łuku drogi w Rzepienniku Biskupim stracił panowanie nad pojazdem, po czym wraz z nim wywrócił się i doznał groźnych dla życia urazów. Trafił do szpitala. Motocykl w celach procesowych został zabezpieczony przez policję

W okresie świątecznym trwającym od 19.04-22.04.2018 roku tarnowscy policjanci zarejestrowali 27 kolizji. Zatrzymano w tym czasie 2 nietrzeźwych kierujących oraz odebrano 12 praw jazdy między innymi za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

W analogicznym okresie ubiegłego roku tarnowscy policjanci odnotowali dwa wypadki drogowe, w których rannych zostało 2 osoby. Doszło również do 24 kolizji, zatrzymano 12 nietrzeźwych kierowców oraz zatrzymano 5 blankietów prawa jazdy.

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

AUTO-SOPALA
Mechanika Pojazdowa u Jacka
MSERWIS v2
Origum
HITPOL

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl