Otwarta Strefa Aktywności (OSA) w Jastrzębi już otwarta !!!

29 listopada 2019
Publikacja: m@c

W ramach program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Gmina Ciężkowice otrzymała z Ministerstwa Sportu i Turystyki dotację na realizację obiektu tym razem w Jastrzębi.

Do realizacji została wybrana w wersja rozszerzona przedsięwzięcia składająca się z trzech stref – strefy plenerowej wraz z urządzeniami siłowymi, strefy relaksu z urządzeniami edukacyjnymi oraz strefy placu zabaw z urządzeniami sprawnościowymi. Siłownia plenerowa wyposażona jest w 7 urządzeń w tym w prasę ręczną z platformą umożliwiającą korzystanie z niej przez osoby niepełnosprawne. Na terenie OSA jest również stolik betonowy do gry w szachy dostępny dla osób niepełnosprawnych. Wzdłuż zaprojektowanego chodnika ustawiono ławki i kosze. Trzecia strefa to strefa placu zabaw z urządzeniami sprawnościowymi. Plac zabaw wyposażony jest w trzy urządzenia sprawnościowe oraz w grę kółko – krzyżyk. Teren jest ogólnodostępny, ogrodzony a korzystanie z urządzeń kompleksu jest bezpłatne.

25 listopada 2019r. miał miejsce końcowy odbiór techniczny inwestycji, w którym uczestniczyli Zbigniew Jurkiewicz Burmistrz Gminy Ciężkowice, Jadwiga Haraf i Zbigniew Jurkiewicz Radni Rady Miejskiej w Ciężkowicach, Dariusz Zięcina z Urzędu Gminy Ciężkowice oraz Kazimierz Ludwa reprezentujący głównego Wykonawcę obiektu Firmę GIL Ludwa Grażyna, Ludwa Kazimierz S.C.

Wartość zrealizowanej inwestycji to kwota 109 939,86 zł z czego 50 000,00 zł stanowi dotacja Ministerstwa Sportu i Turystyki.

To już trzeci tego typu obiekt zrealizowany przez Gminę Ciężkowice. W roku 2018 Otwarte Strefy Aktywności powstały w Ciężkowicach (TKKF) oraz w Zborowicach przy Przedszkolu.

Źródło: UG Ciężkowice 

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl