Paliwowy przekręt w regionie

24 października 2017
Publikacja: Piotr Rutka

Mieszkaniec powiatu tarnowskiego doprowadził do uszczuplenia należności podatkowych na kwotę ponad 12 milionów złotych. 30-latek został tymczasowo aresztowany.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Tarnowie w zeszłym tygodniu zatrzymali 30-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu tarnowskiego, który doprowadził do strat finansowych Skarb Państwa z tytułu nieprawidłowo rozliczanych faktur. Starty jakie powstały z tytułu uszczuplenia należności publicznoprawnej z tytułu zakupu oleju napędowego sięgają kwoty 12977350 złotych.

W jednej z miejscowości w powiecie tarnowskim mężczyzna prowadząc działalność gospodarczą kupował od różnych spółek z terenu kraju olej napędowy. W ten sposób posłużył się 473 fakturami, które przedstawił w Urzędzie Skarbowych w Tarnowie. Przedstawione faktury opiewały na kwotę ponad 56 milionów złotych jednakże poświadczano w nich nieprawdę, gdyż takich zakupów nie było. Funkcjonariusze tarnowskiej skarbówki jak i policjanci Wydziału PG KMP w Tarnowie udowodnili nieprawidłowości w tych fakturach w okresie od 2011 roku do początku 2013 roku. Przedsiębiorca został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Tarnowie pod zarzutem posługiwania się fałszywym dokumentem oraz przedstawiania go organom skarbowym. Prokurator Okręgowy w Tarnowie wystąpił z wnioskiem do tarnowskiego sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania, do którego tarnowski sąd przychylił się. Mężczyzna został osadzony w Zakładzie Karnym w Tarnowie na najbliższe 3 miesiące.

Śledztwo w tej sprawie w dalszym ciągu prowadzi Prokuratura Okręgowa w Tarnowie.

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl