KW Polskie Stronnictwo Ludowe

PALS mężczyzn – 4 kolejka

06 stycznia 2018
    Publikacja: Paweł Hołda

W czwartej kolejce Pogórzańskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki doszło do dwóch ciekawych spotkań. W Szerzynach miejscowy GAS Rozwój podejmował LO Gromnik. Zawodnicy z Gromnika weszli w mecz z dużym zaangażowaniem wygrywając pierwszego seta do 11! W drugim secie nastąpiła dekoncentracja, którą wykorzystała doświadczona ekipa z Szerzyn wygrywając do 19. Trzeci set dostarczył najwięcej emocji licznie przybyłej widowni . Po obustronnej wymianie ciosów więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy z Gromnika wygrywając 26:24. W czwartym secie spokojnie grający siatkarze LO poszli za ciosem i po bardzo dobrej grze wygrali 25:16. W meczu wyróżnili się Jakub Wójcik , który zdobył 26 pkt i Bartosz Miłkowski będący ścianą dla atakujących zawodników z Szerzyn.

Do bardzo ciekawego pojedynku doszło w Ryglicach gdzie miejscowy KS podejmował silny zespół z Jasła . Pierwszego seta po wyrównanej walce na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze z Jasła wygrywając do 23. W drugim secie przestój przyjezdnych wykorzystali gospodarze wygrywając do 20. Podobny przebieg miała trzecia partia również wygrana do 20. Czwarty set zdominowali siatkarze z Jasła wygrywając do 11. Najciekawszy okazał się tie -break , w którym po obustronnej wyrównanej walce minimalnie lepsi okazali się zawodnicy z Ryglic wygrywając 22:20 i cały mecz 3:2.

GAS Rozwój Szerzyny – LO Gromnik                    1:3 /     11:25,   25:19,    24:26,    16:25/
    KS Ryglice – Jasło                                                    3:2 /     23:25,  25:20,   25:20,    11:25,     22:20/