PALS na półmetku

17 lutego 2017
Publikacja: Katarzyna Roman

Rozgrywki Pogórzańskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki przekroczyły półmetek. Zdecydowane przodownictwo w tegorocznych rozgrywkach dzierżą siatkarki GAS Rozwój Szerzyny , które w rozegranych dotychczas sześciu spotkaniach zdobyły komplet punktów tracąc jedynie 2 sety.  O pozostałe miejsca na podium walczą zespoły z Tuchowa, Ciężkowic i Gromnika. W kończącej pierwszą rundę kolejce do najciekawszego meczu doszło w Gromniku gdzie miejscowe LO podejmowały Liderki z Tuchowa. Pierwsze dwa sety dzięki dobrej postawie w ataku i agresywnej zagrywce wygrały gromniczanki . Dwa kolejne to popis gry obronnej i zabójcze kontry tuchowianek. W decydującym secie więcej zimnej krwi zachowały licealistki z Gromnika wygrywając 16:14 i cały mecz 3:2. W pozostałych dwóch meczach wygrywały faworytki: TKKF Pogórze pokonało na wyjeździe MKS Gromnik 3:0 a GAS Rozwój Szerzyny  w takich samych rozmiarach pokonał KS Ryglice.

Rundę rewanżową zainaugurowały zespoły z Tuchowa i MKS Gromnik. Niespodziewanie młode zawodniczki z Gromnika postawiły opór bardziej doświadczonym zawodniczkom z Tuchowa , dzięki czemu publiczność była świadkiem bardzo ciekawego spotkania. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem tuchowianek ale gimnazjalistkom z Gromnika należą się za ten mecz słowa uznania.  Do bardzo ciekawej konfrontacji doszło także w Szerzynach gdzie GAS Rozwój  po bardzo dobrym spotkaniu pokonał Gwiazdy TKKF Pogórze z Ciężkowic 3:1. Mecz obfitował w wiele dobrych akcji , efektownych ataków i ofiarnych interwencji w obronie co nie może dziwić gdyż spotkały się czołowe zespoły PALS, które znane są z walki o każdy punkt. Najmniej emocji w tej kolejce było w Gromniku. Miejscowe LO podejmowało młodsze koleżanki z Ryglic i nie okazało się zbyt gościnne. Mecz zakończył się w trzech setach a wyrównane były tylko początkowe fragmenty wszystkich setów.

3. UKS Lider MOSiR Tuchów            5 8          11:10     426:415
  4. LO Gromnik                                     5 8          10:9       412:422
  5. KS Ryglice                                      5 3          4:12       305:381

2. UKS Lider MOSiR Tuchów                  6 11        14:10     501:479
  3. LO Gromnik                                           6 11        13:9       487:462
  4. Gwiazdy TKKF Pogórze                      6 10        12:9       431:419
  5. KS Ryglice                                            6 3          4:15       345:456
  6. MKS Gromnik                                       6 1          2:17       342:480