PALS w męskim wydaniu

22 listopada 2017
Publikacja: Paweł Hołda

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mężczyzn ,TKKF Pogórze zainicjowało wzorem rozgrywek Pań męską ligę Pogórzańskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki /PALS/. Do rozgrywek zgłosiło się 6 zespołów. Już po pierwszych spotkaniach można pokusić się o stwierdzenie , że będą to bardzo ciekawe rozgrywki gdyż zespoły walczące w PALS prezentują wysoki siatkarski poziom. Na inaugurację rozgrywek GAS Rozwój Szerzyny po bardzo zaciętym spotkaniu uległ we własnej hali MKS Ryglice pomimo, że po dwóch setach prowadzili 2:0.

W drugim spotkaniu LO Gromnik podejmowało TKKF Pogórze Ciężkowice. Pomimo, że wynik może sugerować łatwe zwycięstwo zespołu z Ciężkowic licznie zgromadzona publiczność obserwowała bardzo zacięte spotkanie . Ostatecznie doświadczenie oraz siła zespołu z Ciężkowic wzięły górę nad młodością ekipy z Gromnika, której najstarszy zawodnik ma dopiero18 lat. Ze względów organizacyjnych nie obyły się dwa pierwsze spotkania VIP TEAM Bobowa. Zarówno mecz z Jasłem jak również z Szerzynami odbędą się w późniejszym terminie.

W drugiej kolejce doszło do bardzo ciekawej konfrontacji TKKF Pogórze oraz MEGATECH Jasło .W pierwszym secie dominowała ekipa z Jasła, która grając z rozmachem zwyciężyła do 18. Drugi set to znowu dominacja Jasła aż do stanu 9:0 i …..coś zacięło się w sprawnie i efektownie działającej maszynie. Drużyna z Ciężkowic zdobyła kilka efektownych punktów i napędzając się wzajemnie zwyciężyła do 17. Trzeci set cały czas pod dyktando Ciężkowic również wygrany do 17. Najciekawszym okazał się set czwarty , w którym obydwa zespoły pokazały bardzo efektowną siatkówkę. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 28:26 a całe spotkanie 3:1 dla gospodarzy. W zespole Ciężkowic brylował Michał Wróbel , będąc niekwestionowanym liderem swojej ekipy.

W Ryglicach miejscowy MKS podejmował LO Gromnik. Widzowie byli świadkami wyrównanego i stojącego na wysokim poziomie spotkania , w którym o końcowym wyniku decydowały detale. Siatkarze z Gromnika zagrali z dużym zaangażowaniem i mieli w swoich szeregach Jakuba Wójcika, który zdobywając aż 29 pkt przyczynił się najbardziej do zwycięstwa LO 3:1 co można uznać za niespodziankę…