Pamięć wyśpiewać chcemy – patriotyczny koncert w Gromniku

08 grudnia 2017
Publikacja: Paweł Hołda

15 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku odbędzie się niezwykły koncert pieśni kresowych i patriotycznych. Wykonawcami będą uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku. Koncert jest swoistym podsumowaniem ich dotychczasowej pracy artystycznej.

Organizatorami koncertu są: Powiat Tarnowski, Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, Gminny Ośrodek Kultury w Gromniku oraz Szkoła Podstawowa im. W. Witosa i Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II z Gromnika.

W repertuarze nie zabraknie takich pieśni jak: „Orlatko”, „Ballada o Jurku Bitschanie”, cz też „Sen o Lwowie”. Opiekę artystyczną nad wykonawcami sprawują nauczycielki z gromnickich szkół – Anna Ganczarczyk i Anna Gaj.

Do udziału w wydarzeniu zapraszają: Starosta Tarnowski Roman Łucarz i Wicestarosta Tarnowski Zbigniew Karciński.

Koncertowi towarzyszyć będzie ekspozycja wystawy „Historia serca Ignacego Jana Paderewskiego” autorstwa Wiesława Dąbrowskiego.

Podczas koncertu odbędzie się promocja płyty „Piosenki z Kresów i nie tylko”, nagranej we współpracy z Radiem RDN Małopolska. Młodzi wykonawcy zaprezentują podczas tego występu właśnie te utwory, jakie znalazły się na tym wydawnictwie. Początek koncertu o godz. 17.00.

Wstęp na to wydarzenie jest wolny.  

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tarnowie

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Mechanika Pojazdowa u Jacka
AUTO-SOPALA
HITPOL
Origum

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl