Pasowanie na czytelnika w Ciężkowicach

26 kwietnia 2017
Publikacja: REDAKCJA

Dnia 25 kwietnia 201 7r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ciężkowicach,  odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I z Gminy Ciężkowice. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

W naszej bibliotece  pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości. Zazwyczaj uroczystość ta odbywa się w II semestrze, kiedy uczniowie znają już prawie cały alfabet. Pierwsze spotkanie z biblioteką publiczną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Uczniowie klas pierwszych zostali zapoznani z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek. Specjalnie na tę okazję zostali zaproszeni animatorzy, Czarodziej oraz jego  pomocnik Ropuch z  “niezły cyrk”, których obecność uatrakcyjniła uroczystość. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Nowi pełnoprawni już  Czytelnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty, zakładki do książki oraz słodką niespodziankę, którą ufundował Pan Stanisław Kuropatwa, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Organizatorzy dziękują sponsorowi Panu Stanisławowi Kuropatwie za wsparcie.

Źródło: MGPB w Ciężkowicach

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl