Pierwsza ligowa porażka GKS-u Gromnik w sezonie

06 września 2017
Publikacja: Paweł Hołda

GKS Gromnik przegrał u siebie z Metalem Tarnów 2:3. Gospodarze zaznali goryczy porażki po raz pierwszy w obecnym sezonie ligi okręgowej (wcześniej – trzy zwycięstwa i remis).

Pierwsza część meczu nie przyniosła goli. Była wyrównana i stała pod znakiem twardej walki na mokrym boisku. Z biegiem czasu pojawił się także deszcz. Na początku przewagę mieli goście z Tarnowa. Potem do głosu zaczęli dochodzić gracze z Gromnika, czego efektem był m.in. strzał, po którym piłka odbiła się od poprzeczki.

W drugiej połowie przewagę mieli gospodarze. Kreowali sytuacje, ale bardzo dobrze bronił  bramkarz Metalu Paweł Jankowski. Gromniczanie prowadzili grę, ale popełniali błędy w obronie, przez które do bramki trafiali tarnowianie. Na prowadzenie wyprowadził gości w 55. minucie Sebastian Gębala, a w 62. minucie podwyższył Jerzy Gromadzki. GKS walczył o odrobienie strat, w 65. minucie gola kontaktowego strzelił Dawid Szczerba. I gdy wydawało się, że gospodarze wyrównają, w 78. minucie Metal podwyższył na 3:1 po bramce Rafała Manii. Piłkarzy GKS-u stać było tylko na gol Pawła Kafla w końcówce spotkania.

W czołówce tabeli liderująca Wisła Szczucin, drugi Metal Tarnów, trzeci GKS Gromnik i czwarta Ciężkowianka Ciężkowice mają ten sam dorobek – 10 pkt. GKS i Ciężkowianka mają jednak jeden mecz rozegrany więcej.

Tekst: Marcin Knapik
Zdjęcia: Marcin Knapik