Pippi Langstrumpf zawita do Ciężkowic

  17 kwietnia 2018
  Publikacja: CKiP

  Kolejna dobra wiadomość w kulturze na nadchodzące wakacje!

  Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice zostało zaproszone do udziału w projekcie teatralnym Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Mowa tu o projekcie „Wokół Namiotu Cyrkowego 2018”.

  To już szósty sezon, gdy Instytut Teatralny oraz Teatr Pinokio w Łodzi wspólnie realizują ten projekt. Odbywa się on w ramach programu „Lato w teatrze”, finansowanego z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem tego wspólnego działania jest docieranie do miejsc pozbawionych łatwego dostępu do wydarzeń kulturalnych – szczególnie adresowanych do dzieci i ich rodziców.

  W roku 2018 zaproszonych do projektu zostało czterech regionalnych LIDERÓW, z których każdy nawiązał współpracę z dwoma innymi ośrodkami. Powstały w ten sposób cztery sieci ośrodków, które realizują projekt w danym regionie – dwie sieci małopolskie i dwie sieci śląskie.

  Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice, jako lider jednej z dwóch sieci w Małopolsce zaprosiło do współpracy: Gminny Ośrodek Kultury w Gromniku oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach.

  Efektem współpracy naszych partnerskich ośrodków będzie przyjazd do każdej z trzech gmin namiotu cyrkowego na dwa dni. W czasie tych dwóch dni w każdej gminie odbędzie się spektakl sztuki Teatru Pinokio pt. “Pippi Pończoszanka” w reżyserii Konrada Dworakowskiego oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży zakończone paradą i mini koncertem. Działania te, w wykonaniu aktorów i artystów cyrkowych, będą dla uczestników i widzów nieodpłatne. Instytucje kultury w ramach partnerstwa wykonają w tym czasie sporo prac logistycznych, organizacyjnych i porządkowych.

  Do Ciężkowic teatralny namiot cyrkowy zawita w dniach 13-14 lipca.

  Jeszcze w czerwcu przed zakończeniem roku szkolnego ogłoszona zostanie rekrutacja dzieci do jednodniowych warsztatów teatralnych (60 osób w wieku od 6 do 12 lat). Rozprowadzane będą także bezpłatne wejściówki (300 sztuk) na spektakl pt. “Pippi Pończoszanka”, który odbędzie się w namiocie cyrkowym. Przedstawienie adresowane jest zarówno do dzieci i ich rodziców.

  Więcej o projekcie można przeczytać i zobaczyć: http://latowteatrze.pl/spektakle_objazdowe.html

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl