Pławna doinwestowana – nowe boisko, parking i plac zabaw

09 września 2014
Publikacja: Piotr Rutka

Centrum kolejnej miejscowości w gminie Ciężkowice zmieniło się nie do poznania. Szkoła z nową elewacją, nowoczesne boisko sportowe i uroczy plac zabaw to inwestycje, które stanowczo poprawiły wizerunek Pławnej. Otwarcie nowych obiektów miało miejsce 4 września 2014 r. Tak ważne wydarzenie w życiu mieszkańców musiało zyskać odpowiednią oprawę, zadbała o to dyrekcja, rodzice i uczniowie Niepublicznych Placówek Oświatowych w Pławnej. W Szkole odbyła się oficjalna część uroczystości, nie zabrakło występu dzieci i młodzieży oraz okazjonalnych przemówień.

Burmistrz Zbigniew Jurkiewicz w swoim przemówieniu podziękował mieszkańcom Pławnej za trafne decyzje i aktywny udział w realizacji inwestycji na terenie wsi. Przedstawił historię wniosku, którego realizacja pozwoliła wybudować w Pławnej wielofunkcyjne boisko sportowe, plac zabaw i parking przed szkołą.

Po tradycyjnym przecięciu wstęg na placu zabaw i boisku szkolnym proboszcz Parafii w Zborowicach ks. Andrzej Berdzik poświęcił obiekt. Burmistrz oddał tradycyjny strzał w kierunku bramki, a na boisko wbiegli uczniowie i dorośli mieszkańcy Pławnej – czyli użytkownicy nowego obiektu sportowego.

Projekt zrealizowany w Pławnej jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Odnowa i Rozwój Wsi objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Całkowita wartość projektu wynosi 337 717,23 zł, a wartość dofinansowania to kwota 205 925,00 zł.

W ramach zadania zrealizowano:

  • boisko wielofunkcyjne (piłka nożna, siatkówka, koszykówka) z nawierzchnią z trawy syntetycznej, z wyposażeniem w sprzęt sportowy oraz ogrodzeniem wraz z piłkochwytami,
  • plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią poliuretanową, wyposażony w urządzenia zabawowe, domek do zabaw oraz ogrodzenie,
  • parking.

Więcej w naszym materiale filmowym.

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl