Plon niesiemy, plon… w Ciężkowicach

20 sierpnia 2018
Publikacja: Piotr Rutka

W niedzielę, 19 sierpnia, w Ciężkowicach odbyły się Dożynki Gminne. Delegacje z wieńcami dożynkowymi zebrały się na Rynku w Ciężkowicach, skąd udały się na nabożeństwo do sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach. Po nabożeństwie barwny korowód przeszedł do amfiteatru letniego, gdzie odbyła się część obrzędowa Święta Plonów. Tam podziwialiśmy piękne wieńce żniwne, przygotowane przez wszystkie sołectwa gminy Ciężkowice. O oprawę muzyczną dożynek zadbała kapela Pogórzanie z Jastrzębi. 

Honory starostów dożynek pełnili rolnicy z Kipsznej – Leokadia i Waldemar Gniadkowie. Starostowie przekazali na ręce burmistrza gminy Ciężkowice Zbigniewa Jurkiewicza symboliczny bochen chleba, który wspólnie podzielili wśród wszystkich zgromadzonych mieszkańców i gości.

Podczas uroczystości wicemarszałek województwa małopolskiego Stanisław Sorys przekazał nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 złotych dla sołectwa Siekierczyna. Sołectwo to zostało wyróżnione w konkursie “Piękna małopolska wieś 2018”. Wśród gości, którzy przybyli na dożynki do Ciężkowic nie zabrakło wicestarosty tarnowskiego Zbigniewa Karcińskiego oraz wójta gminy Gromnik Bogdana Stasza.

Warto odnotować, że w tym roku zawiedli parlamentarzyści, nie zauważyliśmy ani jednego. Za to dopisali mieszkańcy i turyści. Były Was setki! 

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

HITPOL
AUTO-SOPALA
Mechanika Pojazdowa u Jacka

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl