Pocisk artyleryjski w Komisariacie Policji

03 kwietnia 2017
Publikacja: Piotr Rutka

Niewybuch z czasów I Wojny Światowej przyniósł mieszkaniec powiatu tarnowskiego do komisariatu informując w ten sposób policjantów o niebezpiecznym znalezisku.

Z nietypowym zdarzeniem zetknęli się policjanci w niedzielne popołudnie. Do Komisariatu Policji w Tuchowie przyszedł trzydziestolatek, który przyniósł w foliowej reklamówce skorodowany pocisk artyleryjski 75 mm wraz z oderwanym zapalnikiem i ładunkiem miotającym. Niewybuch odnalazł w pobliskim lesie w czasie niedzielnego spaceru i postanowił w ten sposób go zabezpieczyć. Nieodpowiedzialne zachowanie spowodowało delegowanie policjantów z budynku komisariatu oraz ewakuację mieszkańców budynku znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie. Cztery osoby musiały upuścić swoje mieszkanie i u znajomych oczekiwały na przyjazd patrolu saperskiego Wojska Polskiego z Rzeszowa. Żołnierze zabezpieczyli niewybuch i bezpiecznie wywieźli z Tuchowa do miejsca neutralizacji. Po godzinie 20 wszyscy mogli wrócić do swoich domów.

W dalszym ciągu apelujemy o rozsądek w postępowaniu z tego typu znaleziskami. Zawsze należy powiadomić Policję. Na miejsce zostaną skierowane osoby, które będą mogły określić rodzaj przedmiotu oraz jego możliwą siłę rażenia. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk, jak najszybciej musimy powiadomić dyżurnego, a miejsce powinniśmy oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu.

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl