Podsumowanie akcji „Prędkość” na drogach powiatu tarnowskiego

05 marca 2021
Publikacja: REDAKCJA

W ostatnią niedzielę policjanci WRD Tarnów przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Nadrzędnym celem działań było zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód przy dużych prędkościach, nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy oraz jadących z nim pasażerów.

Tarnowscy policjanci w ramach niedzielnych działań sprawdzali, jak kierowcy stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

Tylko w ciągu tego jednego, niedzielnego dnia funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego przeprowadzi 108 kontroli drogowych. 93 kierowców przekroczyło dozwolona prędkość, a 12 z nich straciło swoje prawa jazdy w związku przekroczenie prędkości o 50 km/h więcej w terenie zabudowanym.

Miniony tydzień jednak nie napawa optymizmem. W ciągu całego tygodnia aż 31 kierowców straciło prawa jazdy, z czego 29 za przekroczenie powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl