Podsumowanie akcji „ZNICZ 2019” w Tarnowie

04 listopada 2019
Publikacja: Dariusz Oleksowicz

W ciągu 4 dni działań „ZNICZ 2019” w Tarnowie i powiecie tarnowskim miało miejsce 3 wypadki drogowe, w których 3 osoby zostały ranne. W tym roku nie było ofiar śmiertelnych na drogach garnizonu. Tarnowska drogówka odnotowała w sumie 20 kolizji, zatrzymano 7 nietrzeźwych użytkowników dróg.

Tarnowscy policjanci podsumowali tegoroczną Akcję Znicz, która rozpoczęła się 31 października i trwała do 3 listopada. W czasie tych kilku dni zaistniało trzy wypadki drogowe, w których trzy osoby zostały ranne. Wszystkie te wypadki związane były z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, a ich okoliczności zostaną wyjaśnione w ramach postępowań prowadzonych w tarnowskiej komendzie. W tym roku zatrzymano 7 nietrzeźwych kierujących i zarejestrowano 20 kolizji drogowych.

Ponadto 1 listopada policjanci tarnowskiej grupy SPEED zarejestrowali pirata drogowego, który około godziny 17, na tarnowskim odcinku autostrady rozpędził się swoim samochodem do prędkości 216 km/h. Został ukarany mandatem karnym oraz punktami wpisanymi do indywidualnego konta kierowcy. Tego samego dnia w Wojniczu również policjanci tej grupy zostali wezwani do nielegalnych wyścigów. Jeden z jego uczestników nie zapanował nad swoim samochodem i wypadł z drogi parkując w przydrożnym rowie. Kierowca został ukarany mandatem karnym

W tegoroczną akcję zaangażowanych było 324 policjantów, z czego 133 tylko z ruchu drogowego. Pomagały nam inne służby mundurowe takie jak: Straż Miejska, Straż Graniczna, Inspekcja Transportu Drogowego.

W Akcji Znicz 2018 trwającej 4 dni (31.10-4.11.2018 roku) tarnowscy policjanci odnotowali 3 wypadki, w których jedna osoba poniosła śmierć, a 2 osoby zostały ranne. W tym okresie miało miejsce 27 kolizji drogowych, zatrzymano 22 nietrzeźwych kierujących.

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl