SKLEP W ROŻNOWICACH

  Podsumowanie działalności Klubu Seniora w 2017 r. – Gmina Gromnik

  25 stycznia 2018
  Publikacja: Paweł Hołda

  Rok 2017 był szczególny dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gromniku. Dzięki środkom finansowym pochodzącym z dotacji celowej budżetu państwa przeznaczonych na rozwój pomocy społecznej  oraz środkom budżetu gminy powstał Klub Seniora z Gminy Gromnik. Klub został utworzony w ramach realizowanego projektu socjalnego pn. „Rozwój aktywności społecznej seniorów w wieku 50+”. Członkowie Klubu Seniora uczestniczyli w różnego rodzaju spotkaniach; zarówno w edukacyjnych z zaproszonymi gośćmi, jak i integracyjnych oraz w imprezach, wycieczkach, a także w warsztatach plastycznych, kulinarnych i robótek ręcznych.

  Projekt przyczynił się do nawiązania nowych znajomości oraz poprawy kontaktów i relacji między seniorami co pozytywnie wpłynęło na wzrost poczucia własnej wartości, wzrost samooceny oraz poprawę samopoczucia, a przede wszystkim poprawę funkcjonowania w środowisku lokalnym. Seniorzy nabyli również wiedzę z różnych dziedzin życia, wzbogacili własne zasoby i możliwości. Dzięki projektowi socjalnemu seniorzy podjęli inicjatywę społeczną; zaangażowali się do wspólnego działania.

  Należy podkreślić, że powodzenie projektu nie byłoby możliwe bez współpracy z lokalnym samorządem, lokalnymi służbami społecznymi i instytucjami na szczeblu gminnym takimi jak m.in.: Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Bibliotek Publiczna, szkoły:

  podstawowe, gimnazja, a także Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku, Lekarska Spółka Partnerska – Poradnia Medycyny Rodzinnej
  w Gromniku, Komisariat Policji w Ciężkowicach, Straż Pożarna, Księża Proboszczowie Parafii, a także Stowarzyszenia, grupy nieformalne,dzieci i młodzież oraz osoby prywatne. Nawiązano również współpracę z instytucjami, stowarzyszeniami i osobami prywatnymi spoza Gminy Gromnik.

  Z całą pewnością można powiedzieć, że projekt socjalny spełnił oczekiwania seniorów w gminie Gromnik i cieszy się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem środowiska. Obecnie Klub Seniora  zrzesza 130 członków. Projekt będzie realizowany również w 2018 r.

  Składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie i wsparcie projektu socjalnego i zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego działalność Klubu Seniora w 2017 r.

  Autor: Anna Gucwa

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl