Podsumowanie policyjnej akcji “Telefon”

28 stycznia 2019
Publikacja: Piotr Rutka

Podczas 16-godzinnej akcji “TELEFON” policjanci ruchu drogowego w Tarnowie i regionie skontrolowali 94 pojazdy. W 63 przypadkach został naruszony kodeks drogowy, a 24 kierowców zostało ukaranych za korzystanie z urządzeń mobilnych.

W piątek (25.01) w całym kraju miała miejsce ogólnopolska akcja “TELEFON”. Działania skierowane były na kierowców naruszających przepisu ruchu drogowego polegające na korzystania z urządzeń mobilnych. Również w regionie tarnowskim policjanci wydziału ruchu drogowego wzięli udział w tej akcji. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na kierowców korzystających z telefonów komórkowych. Podczas całodniowej akcji w Tarnowie oraz regionie 63 kierowców naruszyło przepisy ruchu drogowego z czego 24 korzystało z urządzeń mobilnych. Wykroczenie to jest karane grzywną w wysokości 200 złotych i przypisaniem do indywidualnego konta kierowcy 5 punktów karnych.

W tym dniu w regionie tarnowskim odnotowano w sumie 12 kolizji drogowych z czego dwie groźnie wyglądające na autostradzie. Czy kierowcy korzystali wówczas z urządzeń mobilnych? Na to pytanie zapewne nie otrzymamy odpowiedzi.

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

AUTO-SOPALA
Mechanika Pojazdowa u Jacka
HITPOL

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl