Podsumowanie wakacji z tarnowską policją

03 września 2020
Publikacja: m@c

Tarnowska Policja przez całe wakacje prowadziła na terenie miasta oraz powiatu działania pn. „Bezpieczne Wakacje 2020”. W związku z rokiem pandemii zorganizowanego wypoczynku było zdecydowanie mniej, jednakże bezpieczeństwo wypoczywających dzieci i młodzieży stanowiło priorytet działań.

Jednym z zadań Policji ruchu drogowego w tym czasie, była kontrola prawidłowości przewozu dzieci i młodzieży na letni wypoczynek. Szczególnym nadzorem zostały objęte zorganizowane formy przewozu. Podobnie jak w latach ubiegłych za pośrednictwem mediów przekazano informacje o możliwości skontrolowania autobusu turystycznego jeszcze przed wyjazdem w trasę. Podczas takiej kontroli sprawdzany był stan trzeźwości kierującego, dokumenty uprawniające do wykonywania przewozu osób, stan techniczny pojazdu i jego obowiązkowe wyposażenie. W trosce o bezpieczeństwo, tarnowscy policjanci w czasie wakacji zwracali uwagę także na indywidualne przejazdy. Kontrole dotyczyły wykroczeń popełnianych przez kierujących, a zwłaszcza: przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania czy też prawidłowości przewozu dzieci. Od początku wakacji, tarnowscy policjanci ujawnili 195 nietrzeźwych kierujących. Zatrzymano 210 praw jazdy, z czego aż 162 za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Działania kontrolne uzupełniane były działalnością informacyjno-edukacyjną, polegającą na ścisłym współdziałaniu z Kuratorium Oświaty, TOSIR-em, oraz ze środkami masowego przekazu.

W tym roku podczas wakacji na drogach Tarnowa i regionu tarnowskiego w 24 wypadkach drogowych zginęło 5 osób, a 23 zostały ranne. Odnotowano również 380 kolizji drogowych. W ubiegłym roku w tym samy czasie odnotowano 22 wypadki drogowe, w których zginęło 3 osoby, a 23 zostały ranne. Niestety tegoroczny czas wypoczynku nad wodą przyniósł ze sobą dwa utonięcia. Oba przypadki miały miejsce na rzece Dunajec.

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl