Podsumowanie weekendowe na drogach regionu tarnowskiego

19 maja 2020
Publikacja: m@c

Tarnowska policja podsumowuje ostatni weekend na drogach Tarnowa i regionu. Jeden wypadek, 19 kolizji i aż 28 odebranych praw jazdy.

Najtrudniejszym dniem okazał się piątek. To wówczas doszło do wielu zdarzeń drogowych. Pogoda nie ułatwiała zadania kierowcom, a ci nie stosowali podstawowych zasad ruchu drogowego. Najgroźniejszym okazał się wypadek z udziałem pieszego, którym miał miejsce w godzinach szczytu komunikacyjnego na skrzyżowaniu ul. Krasińskiego i Mościckiego w Tarnowie. 54-letnia kierująca hondą na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 67-letniego mieszkańca powiatu wielickiego. Pieszy trafił na SOR tarnowskiego szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała niezagrażającymi jego życiu. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Kierująca za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym straciła swoje prawo jazdy. W ramach postępowania zostaną wyjaśnione wszystkie okoliczności i przyczyny tego wypadku. Kolejna, na szczęście jedynie groźnie wyglądająca kolizja, miała miejsce na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II oraz Abp. J. Ablewicza. Około godziny 16, kierująca nissanem chciała zjechać z Ronda Reagana i kontynuować jazdę ulicą Ablewicza. Nie ustąpiła jednak pierwszeństwa przejazdu kierowcy osobowego kia, który jechał Aleją J. Pawła II w kierunku północnym. Skończyło się jedynie na zniszczonych pojazdach oraz ukaraniem winnej mandatem karnym.

W ostatnim tygodniu na drogach Tarnowa i regionu miał miejsce 1 wypadek drogowy, w którym ucierpiała 1 osoba. Ponadto policyjne statystyki odnotowały 41 kolizji, z czego 19 tylko w ostatni weekend. Policjanci zatrzymali 28 praw jazdy, z czego aż 25 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Zatrzymano 23 nietrzeźwych kierowców.

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl