Zbigniew Karciński

  Podziękowania Burmistrza Gminy Ciężkowice

  07 maja 2018
  Publikacja: Paweł Hołda

  Szanowni Państwo,

  serdeczne słowa podziękowania kieruję do wszystkich uczestników uroczystości odsłonięcia i poświecenia pomnika Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach, która miała miejsce 3 maja 2018 r. Szczególne wyrazy wdzięczności składam tym z Państwa, także młodzieży i dzieciom, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do jej uświetnienia. Mam nadzieję, że atmosfera tego dnia na długo pozostanie w naszej pamięci.

  W imieniu społeczności oraz władz samorządowych gminy Ciężkowice mam zaszczyt podziękować osobom i instytucjom, które udzieliły wsparcia finansowego oraz pomocy organizacyjnej przy realizacji budowy pomnika pn. „Ławeczka Paderewskiego”. Dzięki zrozumieniu i pomocy wszystkich, dla których postać Premiera II Rzeczypospolitej, jednego z „Ojców Niepodległości” jest równie ważna, jak dla nas, realizacja projektu stała się możliwa. Tym samym doniosła, setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, którą obchodzimy w roku obecnym, została upamiętniona godnym przedsięwzięciem, pozostawiającym trwały ślad dla kolejnych pokoleń.

  Życzliwość i zrozumienie donatorów pomnika są wyrazem wielkiej szlachetności i umacniają nas w przekonaniu, że pielęgnowanie historii naszego kraju oraz pamięci o ludziach, którzy ją tworzyli jest naszą powinnością wobec kolejnych pokoleń.

  Niech ten pomnik, który stanął na ciężkowickim rynku będzie symbolem wszystkich, dla których niepodległość Polski była i jest celem nadrzędnym.

  Lista darczyńców, partnerów budowy pomnika Ignacego jana Paderewskiego pn. „Ławeczka Paderewskiego” w Ciężkowicach. (proszę kliknąć)

  W dalszym ciągu można dołączyć do grona donatorów budowy pomnika, poprzez dokonanie wpłaty w dowolnej wysokości w kasie Urzędu Gminy Ciężkowice lub na konto Gminy Ciężkowice: Krakowski Bank Spółdzielczy O. Ciężkowice nr 73 8591 0007 0290 0000 2118 0032, z dopiskiem w tytule przelewu „DAROWIZNA – POMNIK”.

  Źródło: UG Ciężkowice

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl