Pogórzański Bieg Rodzinny w Gromniku

04 września 2018
Publikacja: Aneta Adamczyk

“Ruch może zastąpić każde lekarstwo, ale żadne lekarstwo nie zastąpi ruchy” tę bardzo życiową sentencję przypomniał wójt gminy Gromnik podczas Pogórzańskiego Biegu Rodzinnego, który 2 września odbył się w Gromniku. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, jak podkreślają organizatorzy ilość zgłoszeń przerosła ich oczekiwania, ale oczywiście każdy chętny mógł wystartować. Biegi dla dzieci i młodzieży podzielone były według kategorii wiekowych do których dostosowano długość tras. Łącznie wystartowało ponad 100 dzieci. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a najszybsi stanęli na podium otrzymując dodatkowo nagrody rzeczowe.

Głównym punktem imprezy był bieg na 5 km oraz marsz nordic walking także na 5 km. Tu była prowadzona klasyfikacja open mężczyzn i kobiet oraz w kategoriach wiekowych. Najszybszym spośród mężczyzn był Wojciech Pelczar z czasem 16 min 49 s. Pierwszą na mecie w kategorii kobiet była Katarzyna Kmieć z czasem 20 min 21 s. W biegu głównym wystartowało ponad 200 osób. 

Duża frekwencja i ogromne zainteresowanie biegami bardzo cieszyło wójta gminy Gromnik Bogdana Stasza, który zadeklarował, że chce wprowadzić na stałe tego typu wydarzenie w kalendarz imprez na terenie swojej gminy. Również obecny wicestarosta Tarnowski Zbigniew Karciński mocno popiera tego typu imprezy, które promują zdrowy tryb życia i aktywne spędzanie wolnego czasu wspólnie z rodziną. 

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

AUTO-SOPALA
HITPOL
Mechanika Pojazdowa u Jacka

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl