Pół miliona dotacji na upowszechnianie wychowania przedszkolnego w gminie Ciężkowice

27 lipca 2017
Publikacja: Paweł Hołda

Dobra informacja dotarła do Ciężkowic po rozstrzygnięciu konkursu, w którym Zarząd Województwa Małopolskiego 4 lipca 2017 roku Uchwałą nr 1085/17 przyjął listę projektów objętych dofinansowaniem w ramach poddziałania WYCHOWANIE PRZEDSZKOLNE – SPR w ramach Małopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace adaptacja pomieszczeń w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Ciężkowicach na potrzeby Przedszkola tak, aby z nastaniem nowego roku wszystkie zajęcia odbywały się w nowej lokalizacji. Dotychczasowy zabytkowy budynek w którym mieści się przedszkole wymaga sporych nakładów inwestycyjnych, by mogły odbywać się tam zajęcia na miarę XXI wieku. Taką możliwość daję realizacja projektu w ramach którego nastąpi m in. przeniesienie przedszkola z dotychczasowej lokalizacji do budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ciężkowicach.

W ramach projektu zaplanowano roboty budowlane-adaptacyjne, w tym dostosowanie budynku dla osób z niepełnosprawnościami (m in. podjazd dla niepełnosprawnych), organizację licznych dodatkowych zajęć rozwijających, wyrównawczych, kompensacyjnych jak również zakup wyposażenia przedszkola (szatni, stołówki, mebli, sprzętu multimedialnego itp.), zakup pomocy dydaktycznych do zajęć edukacyjnych i badawczych. Dodatkowo wychowawcy w ramach projektu będą podnosić swoje kompetencje zawodowe uczestnicząc w różnego rodzaju studiach podyplomowych.

Realizację zaplanowano w okresie trzech lat, do 2019r.

Całkowitą wartość projektu pn. „MĄDRY START – upowszechnianie wychowania przedszkolnego w gminie Ciężkowice” stanowi kwota  534,617.50 zł z czego 453,617.50 to dofinansowanie ze środków europejskich.

Źródło: UG Ciężkowice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl