Policja apeluje! Trudne warunki jazdy – zwolnij!

29 kwietnia 2019
Publikacja: Dariusz Oleksowicz

Z powodu ulewnych deszczy diametralnie zmieniły się warunki na drogach regionu. W ubiegły weekend na tarnowskim odcinku autostrady policjanci interweniowali szesnastokrotnie. Na szczęście obyło się bez ofiar.
Ostrzeżenia wydane przez RSO MSWiA o intensywnych opadach deszczu spowodowały duże utrudnienia w ruchu komunikacyjnym na tarnowskim odcinku autostrady, jak również na drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych w naszym regionie. Tylko w niedzielę w godzinach od 16 do 21 zarejestrowano 9 zgłoszeń dotyczących kraks drogowych. Zbyt duża prędkość, brak wystarczających umiejętności, zbyt małe odległości od poprzedzającego pojazdu oraz nieuwaga i niesprzyjające warunki atmosferyczne spowodowały tak wiele groźnie wyglądających stłuczek. Pojazdy poruszające się tarnowskim odcinkiem autostrady w obu kierunkach „lądowały” na barierach energochłonnych, w rowach melioracyjnych bądź dachowały. Wszystkie przypadki powodowały chwilowe utrudnień w ruchu i niosły za sobą zagrożenia dla życia i zdrowia użytkowników tej drogi.
Po godzinie 21 mieszkaniec województwa podkarpackiego jadąc od strony Krakowa na wysokości miejscowości Komorów (490 km autostrady), uderzył w oznakowany pojazd zabezpieczenia autostradowego, który udzielał wsparcia kierowcy uszkodzonego pojazdu. Trzydziestosiedmiolatek stracił panowanie nad swoim mercedesem na mokrej nawierzchni i uderzył w przyczepę samochodu autostradowego. Kilka godzin w tym miejscu były utrudnienia związane ze zwężeniem drogi do jednego pasa ruchu. Kierowca Mercedesa był trzeźwy, trafił do tarnowskiego szpitala z urazem głowy oraz kręgosłupa.
Policjanci tarnowskiej drogówki, tylko przez weekend, 16 razy interweniowali na autostradzie. We wszystkich tych przypadkach, poza opisanym wyżej, doszło jedynie do drobnych otarć i stłuczeń, zniszczone zostały pojazdy oraz infrastruktura drogowa. Wobec kierowców zostały zastosowane represje w formie mandatów karnych oraz pouczeń.
W minionym tygodniu w garnizonie tarnowskim doszło do 94 kolizji drogowych, dwóch wypadków, w których dwie osoby zostały ranne. Zatrzymano 33 nietrzeźwych kierowców oraz odebrano 7 praw jazdy.
W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi tarnowscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności. Ulewne deszcze tworzą rozlewające się kałuże na głównych ciągach komunikacyjnych, które nie sprzyjają bezpieczeństwu kierowców.
Zwolnij, a z pewnością dojedziesz do celu!

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl