Policjanci na stokach

11 lutego 2020
Publikacja: m@c

Tegoroczna zima nie rozpieszcza miłośników „białego szaleństwa”. Śniegu jak na lekarstwo, a temperatury kojarzą się bardziej z wiosną niż zimą. Mimo przeciwieństw natury na terenie naszego powiatu działają dwie stacje narciarskie – „Jurasówka” w Siemiechowie i mały wyciąg na stoku w Jastrzębi. W obu miejscach służbę pełnia policjanci z Tarnowa.

Funkcjonujące od kilku sezonów patrole narciarskie z powodzeniem zapewniają bezpieczeństwo wypoczywającym na stokach powiatu tarnowskiego osobom. Mundurowi na nartach to doświadczeni i odpowiednio wyposażeni funkcjonariusze, których głównym zadaniem jest reagowanie na zachowania brawurowe, zagrażające bezpieczeństwu osób korzystających ze stoków. Dbają aby dzieci i młodzież jeździły w kaskach, zwracają uwagę na osoby nietrzeźwe, które mogą stwarza zagrożenie dla siebie i innych narciarzy, pilnują też bezpieczeństwa na położonych w rejonie stacji narciarskich parkingach oraz drogach dojazdowych. Dzięki ich obecności w tych miejscach, od lat nie doszło do kradzieży sprzętu narciarskiego w naszym regionie.

Przed feriami i podczas nich policjanci patroli narciarskich spotykali się z małymi narciarzami, aby przypomnieć im o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na stokach, podczas zabaw na śniegu oraz potrzebie przestrzegania kodeksu narciarza. Uczestnicy spotkań – dzieci z całej Małopolski otrzymały „Paszporty bezpiecznego narciarza”.

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl