Policjanci udaremnili nielegalne wyścigi we Wszystkich Świętych

05 listopada 2019
Publikacja: m@c

Dzień Wszystkich Świętych większość z nas odwiedzała groby bliskich zmarłych. Tego dnia młodzi miłośnicy motoryzacji postanowili spędzić ten czas zupełnie inaczej.

Wieczorem w rejonie cmentarza w Wojniczu zebrała się grupa kilkuset młodych ludzi oraz blisko setka samochodów. Zebrani w tym miejscu mieli przygotowywać się do ulicznych wyścigów. Informacja ta bardzo szybko dotarła do dyżurnego tarnowskiej policji i na miejscu pojawiły się patrole tarnowskiej drogówki. Mundurowi potwierdzili około setki zaparkowanych przy murach cmentarza i obwodnicy Wojnicza pojazdów, oraz drugie tyle zebranych ludzi. Z ustaleń wynikało, że mieli to być widzowie rajdów, których start przewidziano na starym, 300- metrowym odcinku drogi krajowej numer 4 w Łukanowicach. Ich uczestnicy zajęli pozycje na drodze dojazdowej. Wszystko wskazywało na to, że ci nieodpowiedzialni ludzie postanowili wykorzystać wolny dzień na niezdrową i niebezpieczną rywalizację. Na widok policjantów zebrane osoby najwyraźniej zmieniły swoje plany i zaczęły wracać do swoich pojazdów, a kierowcy ustawieni do startu, próbowali bezskutecznie zawrócić i zbiec.

Policjanci zastali także leżący na mecie w rowie samochód. Właściciel auta został przebadany za zawartość alkoholu i narkotyków i ukarany wysokim mandatem. Mundurowi skontrolowali znajdujące się na miejscu samochody i wylegitymowali uczestników zbiegowiska. Na końcu sprawdzili sąsiedni teren, aby upewnić się, że nie doszło do zgrupowania się osób w innym miejscu.

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl