Policjanci z patroli narciarskich radzą, jak zachować się na stoku

31 stycznia 2019
Publikacja: Piotr Rutka

Na Sądecczyźnie policyjni narciarze patrolują stoki od 27 grudnia. Można ich spotkać w Krynicy-Zdroju, Tyliczu, Wierchomli i w Rytrze. Takie patrole będą kontynuowane w okresie ferii zimowych i w zależności od aury potrwają do 4 marca.

Takie praktyki stosowane są również na innych stokach w Polsce. Ferie zimowe w pełni, dlatego spora część Polaków wybiera się w góry korzystając z miejsc zimowego wypoczynku i rekreacji. Na stokach licznie pojawiają się narciarze i snowboardziści. Wśród nich są zarówno doświadczeni pasjonaci, jak i amatorzy, którzy po raz pierwszy mają do czynienia ze sportami zimowymi. Jak zachować się na stoku, co to jest katalog FIS, dlaczego warto kierować się rozsądkiem i bezpieczeństwem podczas uprawiania zimowej turystyki? Na te i inne pytania odpowiedzą mundurowi z policyjnych patroli narciarskich w myśl akcji “Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Zapraszamy do obejrzenia filmu instruktażowego przygotowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Kliknij na link by obejrzeć film: http://www.policja.pl/pol/filmy/168905,Policjanci-z-patroli-narciarskich-radza-jak-zachowac-sie-na-stoku.html

Źródło: KMP Nowy Sącz

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

HITPOL
Mechanika Pojazdowa u Jacka
AUTO-SOPALA

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl