Pomimo usilnych prób, nie dali się oszukać

16 stycznia 2020
Publikacja: m@c

We wtorek wnuczkowi oszuści „uderzyli” w Tuchów i okoliczne miejscowości. Tylko w ciągu kilku godzin policjanci odebrali 19 telefonów od zaniepokojonych seniorów z informacją o próbie oszustwa na kwoty od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Tym razem oszuści obeszli się smakiem. Wtorek był dniem skomasowanego „ataku” telefonicznego na mieszkańców Gminy Tuchów. W ciągu zaledwie kilku godzin policjanci odebrali kilkanaście telefonów od seniorów, którzy informowali o próbie oszustwa. Najmłodsza osoba do której dodzwonili się oszuście to 43-letnia kobieta, najstarszy to 80-letni mężczyzna. Rozmówcy stosowali różne fortele wobec potencjalnych swoich „ofiar” próbując wyłudzić od 10 do 200 tysięcy złotych.

W tej trudnej sytuacji najlepiej wypadła mieszkanka Tuchowa. Odebrała telefon, a w słuchawce głos…, który wprowadził na początku kobietę w niemałą konsternację. Rozmówca po drugie stronie roztaczał czarne wizje karambolu, w który rzekomo miała brać udział jej córka… Po krótkiej chwili namysłu kobieta odpowiada, ale moja córka siedzi obok mnie i w słuchawce nagle sygnał pi…. przerwanego połączenia.

Wszelkiego rodzaju działania prowadzone przez tarnowskich policjantów przynoszą pozytywne efekty. I tym razem pomimo kilkunastu telefonów żadna z osób nie dała się oszukać.

Mimo wszystko uważajmy – przestępcy nie śpią.

Źródło: KMP Tarnów

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl