Pomysłowy oszust wpadł przez buraki

21 lutego 2019
Publikacja: REDAKCJA

Historia z przestrogą… 68-letni tarnowianin został we wtorek ujęty na terenie jednego z supermarketów, po tym jak próbował wynieść pod kurtką butelkę alkoholu. Na miejscu interweniowali dzielnicowi z komisariatu Tarnów-Centrum.

W trakcie czynności wyszło na jaw, że to nie jedyne naruszenie prawa, jakiego dopuścił się senior. Kilka godzin wcześniej odwiedził ten sam sklep, zabrał z półek artykuły spożywcze, warte ponad 50 złotych, umieścił w foliowej reklamówce, z którą udał się na dział warzywny. Tam zważył zawartość torebki, wybierając przycisk „burak czerwony” i z zaniżoną ceną, udał się do samoobsługowej kasy, gdzie zapłacił za towar zaledwie kilka złotych.

W identyczny sposób oszukał personel sklepu poprzedniego dnia, kiedy zważył artykuły spożywcze wystukując cenę buraków i korzystając z kasy samoobsługowej znowu zamiast kilkudziesięciu, zapłacił kilka złotych. 68-latek odpowie za kradzież alkoholu i oszustwa.

Warto wiedzieć, że oszustwo, uregulowane w art. 286 kodeksu karnego to przestępstwo polegające na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym za pomocą wprowadzenia jej w błąd, wyzyskania jej błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat, a w przypadku mniejszej wagi – karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Co istotne – do zaistnienia oszustwa wartość powstałej szkody nie ma znaczenia.

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl