Ponad 100 tysięcy na wakacyjne warsztaty i wycieczki dla dzieci z terenu Gminy Ciężkowice

08 czerwca 2018
Publikacja: CKiP

Oryginalne regionalne! – Ciężkowicki Uniwersytet Małego Obywatela

Idea projektu to rozwój i upowszechnienie edukacji obywatelskiej wśród dzieci i młodzieży z gminy Ciężkowice poprzez aktywny udział w warsztatach, wyjazdach edukacyjnych i towarzyszących formach wsparcia z zakresu historii i kultury regionu. A wszystko to w ramach projektu, na który Fundacja Społeczna Progres wraz z Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice uzyskała wsparcie Narodowego Instytutu Wolności w wysokości ponad 104 tys. zł

Aby cel został osiągnięty zaplanowano zorganizowanie kreatywnej oferty edukacyjno-motywacyjnej i pokazanie, że same dzieci i młodzież mogą zaangażować się w działania obywatelskie. Nie będą to bierne zajęcia związane z wypoczynkiem dzieci, ale aktywna praca nad swoją osobowością i umiejętnościami, połączone z zabawą.

Całość projektu podzielona jest na części tematyczne:

  1. „Twórcze umysły”–warsztaty rękodzielnicze z wykorzystaniem wzornictwa ludowego (np. tworzenia dekoracji z motywami regionalnymi, przedmiotów tradycyjnej sztuki użytkowej, biżuteria reg. itp.
  2. „Smaczne–bo tradycyjne i nasze „–warsztaty kulinarne dla dzieci, które nie tylko nauczą dzieci gotowania potraw regionalnych, ale pokażą np. jak regionalne smaki wykorzystywane są w gospodarstwach agroturystycznych i jak promować produkt lokalny.
  3. „Gotowi do walki”-warsztaty historyczne z elementami historii Ciężkowic i regionu, w tym:-warsztaty z grupą rekonstrukcyjną pokazujące techniki rekonstrukcyjne, stroje i broń różnych okresów historycznych oraz warsztaty szermierki uczące nie tylko sztuki fechtunku, ale też np. współzawodnictwa, fair play.
  4. „Podróże po wiedzę”–dwa wyjazdy edukacyjne do Zamku Książ oraz Sandomierza
    i Zamku Krzyżtopór-zwiedzanie oraz warsztaty aktywizujące, gry terenowe.
  5. „Święto niepodległości to nasze święto!”–w obchody organizowane w Gminie Ciężkowice włączą się wszyscy uczestnicy projektu.

Wszystkich zainteresowanych już teraz zapraszamy po więcej informacji na portale Fundacji Społecznej Progres oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice.

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

HITPOL
Origum
Mechanika Pojazdowa u Jacka
AUTO-SOPALA
MSERWIS v2

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl