Ponad 17 tysięcy dla WOŚP w Ciężkowicach

03 lutego 2021
Publikacja: m@c

W niedzielę, 31 stycznia zagrał 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ciężkowicki sztab włączył się do akcji w nieco mniejszym składzie, gdyż w tegorocznym finale WOŚP uczestniczyło 44 wolontariuszy z Gminy Ciężkowice oraz 1 wolontariusz z Tarnowa.

29. Finał nosił tytuł – Finał z głową. Tym razem Fundacja przekaże zebrane środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii. Młodzież biorąca udział w akcji od samego rana kwestowała w Ciężkowicach, Jastrzębi, Zborowicach, Pławnej i Bruśniku. Do akcji ciężkowickiego Sztabu WOŚP przyłączyła się również restauracja „Spiżarnia” ze Zborowic, której właściciele zadeklarowali przekazanie połowy wartości każdego rachunku na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W restauracji cały dzień kwestowała uczennica Szkoły Podstawowej w Pławnej – Justyna Ciepielowska i to jej puszka, dzięki środkom przekazanym przez „Spiżarnię” oraz datki klientów, była „najbogatszą” tego roku – 2.648,68 zł. Dzięki zaangażowaniu wszystkich wolontariuszy i ofiarności mieszkańców gminy udało się w sumie zebrać kwotę 17.223,92 zł.

Poszczególne szkoły zebrały:
SP Ciężkowice – 3.214,52 zł (12 wolontariuszy)
Niepubliczne Placówki Oświatowe w Pławnej – 3.150,60 zł (3 wolontariuszy)
SP w Bruśniku – 1.081,81 zł (7 wolontariuszy)
SP nr 2 Jastrzębia – 2.766,71 zł (5 wolontariuszy)
SP w Zborowicach – 2.126,23 zł (8 wolontariuszy)
ZSOiZ w Ciężkowicach – 3.032.96 zł (7 wolontariuszy)
Pozostałe puszki – 1.851,09 zł (3 wolontariuszy)

Szef Sztabu WOŚP w Ciężkowicach dziękuje wszystkim wolontariuszom, darczyńcom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację ciężkowickiego finału WOŚP, za okazaną pomoc i zaangażowanie w zbiórkę.

Źródło: CKiP Ciężkowice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl