Posiedzenie Społecznej Rady Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Cieżkowicach

10 grudnia 2018
Publikacja: CKiP

Społeczna Rada Muzeum działa już od ponad dekady przy ciężkowickim Muzeum. Jej skład ulegał drobnym zmianom, ale od początku w jej szeregi wchodził prof. Andrzej Tomek – syn założyciela Muzeum oraz prof. Henryk Okarma – dyrektor Instytutu Ochrony Przyrody PAN w Krakowie – Przewodniczący Rady. Kluczową rolę organ ten odegrał w czasie pozyskiwania funduszy na obecną siedzibę Muzeum.

Najważniejsze postulaty Rady;

  • Zatwierdzenie ramowego sprawozdania z działalności Muzeum,
  • Rekomendacja dla zmian w strukturze i działalności Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice (rozdział funkcji kulturowych od turystycznych i edukacyjnych)
  • Wniosek do Rady Gminy i Miasta Ciężkowice o powołanie Parku Kulturowego w obrębie strefy ochrony zabytków Rynek-Ciężkowice.

5 grudnia 2018 r. na posiedzeniu Rady oprócz statutowego przedstawienia ramowego sprawozdania z działalności Muzeum, zaprezentowano najważniejsze projekty inwestycyjne (Park Zdrojowy, Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ścieżka w koronach drzew). W tym kontekście dyskutowano o zaleceniach co do funkcjonowania Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice w kolejnych dwóch latach, które będzie musiało część swoich sił skupić na realizacji w/w projektów, szczególnie na opracowaniu i wdrażaniu „Programu edukacyjnego” powstającego Centrum Edukacji Ekologicznej.

Dzięki obecności Pana Pawła Kozioła – kierownika terenowego oddziału RDOŚ w Tarnowie, poruszono kwestie funkcjonowania rezerwatu „Skamieniałe Miasto”.

Bardzo ważnym punktem Rady była dyskusja i udzielenie rekomendacji Rady dla planu wprowadzenia Parku Kulturowego w Ciężkowicach, jako narzędzia do ratowania walorów historycznych i krajobrazowych zabytkowej zabudowy rynku. 

Z ramienia Sejmiku Województwa w Radzie uczestniczył Pan Wojciech Skruch, ze strony samorządu Pan Zbigniew Jurkiewicz – Burmistrz Gminy Ciężkowice, oraz Panowie Andrzej Burnus i Marek Gut – Zastępcy Przewodniczącego Rady Gminy. Ponadto gościnnie w posiedzeniu udział wziął Pan Marcin Guzik – Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Małopolski.

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Mechanika Pojazdowa u Jacka
HITPOL
AUTO-SOPALA

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl