Powiało i połamało!

30 września 2019
Publikacja: Dariusz Oleksowicz

Już w poprzednich dniach mogliśmy usłyszeć ostrzeżenia meteorologiczne, które były wydawane dla całej Polski. Dotyczyły one silnego wiatru, który w porywach miał osiągać prędkość nawet 100 km/h. Prognoza ta się sprawdziła i nad Polskę nadciągnął front z silnym wiatrem na czele. Dotarł on także do Małopolski i wyrządza liczne szkody. Nie inaczej jest także w powiecie tarnowskim, gdzie służby mają sporo pracy. Zgłoszenia dotyczą, przede wszystkim, powalonych drzew. Strażacy interweniowali już kilkadziesiąt razy. Pracują zarówno druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych jak i strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. Również na terenie Pogórza strażacy prowadzą działania. 

Przed południem, około godziny 11.30, strażacy z OSP KSRG Zborowice zadysponowani zostali do miejscowości Pławna, aby usunąć powalone drzewa z drogi wojewódzkiej numer 981. 

Interweniowali też strażacy z OSP KSRG Tuchów. Po godzinie 16.00 usuwali oni powalone drzewo na jezdnię na ulicy Przemysłowej w Tuchowie.

Tuchowscy strażacy otrzymali kolejne zgłoszenia do Zabłędzy oraz Tuchowa na ulicę Młyńca i ulicę Wałęgi, gdzie złamane drzewo przewróciło się na jezdnię uszkadzając słup energetyczny i zrywając linki prądowe.

Źródło: OSP KSRG Zborowice, OSP KSRG Tuchów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl