“Powiat Razem”, czyli I Festyn Integracyjny w Jastrzębi

  02 lipca 2017
  Publikacja: Aneta Adamczyk

   

  Integracja w rytm muzyki, śpiewu i zabaw, tak wyglądał pierwszy festyn integracyjny zorganizowany w Jastrzębi na Polu Biwakowym. Nawet mało sprzyjająca pogoda nikomu nie przeszkadzała w dobrej zabawie. Dla wszystkich chętnych odbywały się konkursy tańca, piosenki i zawody sportowe. Wystąpił zespół Kaczupino oraz solistki Patrycja Podobińska, Ewelina Maraś i Dominika Myśliwiec przygotowane przez Artura Hołdę. Każdy z uczestników otrzymywał nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

  Jak podkreśla główny organizator, Stanisław Haraf, impreza miała na celu szeroko pojętą integrację osób niepełnosprawnych ze wszystkimi przybyłymi na wydarzenie. Na festyn zostało personalnie zaproszone 70 osób, w tym niepełnosprawni z gminy Ciężkowice i Wojnicz oraz 47 osób z  Tarnowa ze Stowarzyszenia Rodziców Autystycznych ” Pomocna Dłoń”, oraz z pomocą plakatów mieszkańcy gminy. Pomysł zainicjowania tego wydarzenia powstał samoistnie i wypływał z potrzeby środowiska, a do jego realizacji w dużej mierze przyczynili się Zbigniew Jurkiewicz i Romuald Haraf- radni wsi Jastrzębia. 

  Głównymi sponsorami byli: Stowarzyszenie Regionalne Pogórzan w Jastrzębi, CKiPG Ciężkowice, Rada Sołecka, Powiat Tarnowski, firma GiL oraz koncern Coca-Cola.

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl