Powiatowe Obchody Święta Narodowego w Gromniku oraz Kąśnej Dolnej

02 maja 2017
Publikacja: Paweł Hołda

Początek miesiąca maja przynosi jedno z najważniejszych świąt narodowych – 3 Maja – rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej i europejskiej ustawy zasadniczej. Święto to poprzedza Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Powiat Tarnowski upamiętni je wydarzeniami w Gromniku oraz Kąśnej Dolnej.

W niedzielę 30 kwietnia w Gromniku młodzież klas mundurowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II przeprowadzi akcję „Flaga na samochód”. Flagi będą rozdawane w centrum miejscowości w godzinach od 9:00 do 13:00.

2 maja w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej recitalem „Piotr Kita solo” zaakcentowany zostanie Dzień Flagi RP. W repertuarze koncertu nie zabraknie utworów patriotycznych. Początek koncertu o godz. 18.00.


Uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji majowej rozpoczną się 3 maja w Gromniku Mszą św. w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Królowej. Po jej zakończeniu uczestnicy uroczystości udadzą się w biało-czerwonym pochodzie do amfiteatru letniego. Tam nastąpi część oficjalna i artystyczna z koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół im. Orląt Lwowskich.

Natomiast o godz. 16.00 Centrum Paderewskiego zaprasza na plenerową sztukę teatralną „Starsi Panowie znów” w wykonaniu aktorów Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego. Na oba wydarzenia w Centrum Paderewskiego wstęp jest wolny.

Do udziału w obchodach zapraszają mieszkańców Powiatu Tarnowskiego Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Tarnowski Zbigniew Karciński oraz Wójt Gminy Gromnik Bogdan Stasz.

 

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja to dla nas Polaków wyjątkowe wydarzenie. W okresie poprzedzającym upadek Państwa jako naród zdobyliśmy się na wyjątkowy zryw, który zaowocował uchwaleniem pierwszej w naszych dziejach, jak również w historii Europy, ustawy zasadniczej. Ostatecznie nie uchroniła ona Rzeczypospolitej od rozbiorów, niemniej jednak stała się świadectwem wielkości Polaków jako narodu. Inspirowała przyszłe pokolenia. I tak jest do dnia dzisiejszego – mówi Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Zapraszamy naszych mieszkańców do Gromnika i Kąśnej Dolnej. Przygotowaliśmy ciekawy i atrakcyjny program powiatowych obchodów uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Flagi RP. Pragniemy świętować w sposób radosny, ale i nie pozbawiony refleksji nad naszą narodową historią – dodaje Wicestarosta Tarnowski Zbigniew Karciński.

Organizatorami wydarzeń w ramach powiatowych obchodów Święta 3 Maja są: Powiat Tarnowski, Gmina Gromnik, Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Zespół Szkół w Gromniku oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tarnowie

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl